9:02aktualizováno  11:32
DALLAS - Hokejisté Dallasu porazili v jediném utkání pátečního programu NHL na svém ledě Anaheim 3:1 a připsali si třetí výhru za sebou. Čeští útočníci ve službách Stars Jaromír Jágr a Tomáš Vincour v zápase nebodovali. Za hosty se do statistik se nezapsal ani Fin Teemu Selänne, který s Jágrem bojuje o pozici nejlepšího evropského střelce zámořské soutěže.

Český hokejista Dallasu Jaromír Jágr (vpravo) se raduje se spoluhráči Philipem Larsenem (vlevo) a Trevorem Daleyem foto: ČTK

Základ úspěchu položili domácí v úvodní třetině, ve které Trevor Daley a Jamie Benn potrestali dvě vyloučení Brada Staubitze. "Naše první třetiny jsou tento rok opravdu dobré, mají šťávu. Myslím si, že to trochu svědčí o naší práci v tréninku. Jsou plné nasazení a probíhají v obrovském tempu," uvedl po utkání trenér Dallasu Glen Gulutzan.

Nespokojenost s výkonem rozhodčích
Naopak trenér Anaheimu Bruce Boudreau označil výkon v první třetině za zklamání. "To se stává, když hrajete proti dobrým týmům a nejste na zápas připraveni. V dalším průběhu už to nebylo špatné, ale nemůžete zvítězit, když hrajete jen čtyřicet minut. Zápas trvá šedesát minut," podotkl.

Hostující trenér byl také nespokojený s výkonem rozhodčích v první třetině. Podle něho si Staubitz, který byl vyloučen na pět minut, trest nezasloužil. "Faul to nebyl. Co chcete, abych řekl? Dobří rozhodčí mají taky špatné zápasy, stejně jako hráči. Předtím každý viděl, že Robidas zasáhl hokejkou Perryho. To bylo podle mě píchnutí holí a nic se nepískalo," dodal.

Anaheim se probral v prostřední části a po gólu Nicka Bonina snížil na 1:2. Pak ale nezužitkoval přečíslení tři na jednoho a závěrečná třetina už byla zase v režii domácích. V ní soupeři dovolili jen jednu střelu a gólem Louiho Erikssona v 53. minutě získal Dallas zpět dvoubrankový náskok.

"Poslední třetina byla z naší strany dobrá. Neztráceli jsme kotouče, hráli jsme chytře. To je způsob, jak hrát, abychom byli úspěšní," těšilo Gulutzana, jehož svěřenci připravili Anaheim o sérii čtyř výher. Hosté navíc přišli o brankáře Jonase Hillera, který v průběhu utkání odstoupil po zranění ve spodní části těla.

Výsledky

Dallas - Anaheim 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Branky: 9. Daley, 13. Benn, 53. Eriksson - 36. Bonino. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.112.

2. Edmonton 10 4 3 3 24:27 11
    3. Minnesota 10 4 1 5 22:28 9
    4. Calgary 8 3 2 3 24:28 8
    5. Colorado 10 4 0 6 21:26 8