Dallas utrpěl při Nowitzkého návratu debakl

9:12
DALLAS - Ani návrat Dirka Nowitzkého do sestavy nepomohl basketbalistům Dallasu k ukončení série porážek. Loňští šampioni v neděli v NBA podlehli na palubovce San Atnotnia 129:91 a zaznamenali šestou porážku v posledních sedmi zápasech.

Dallas (Nowitzki) foto: ČTK

Výsledky

Brooklyn - Philadelphia 95:92, New York - Minnesota 94:91, Orlando - Utah 93:97, Phoenix - LA Clippers 77:103, Sacramento - Portland 108:96, San Antonio - Dallas 129:91.

Bývalý nejlepší hráč soutěže Nowitzki nastoupil poprvé v sezoně, Mavericks chyběl od říjnové artroskopické operace pravého kolena. Při debaklu v San Antoniu odehrál čtyřiatřicetiletý Němec celkem 20 minut a připsal si osm bodů. "Ve třetí čtvrtině jsme prohrávali už asi o osmdesát bodů, takže nemělo smysl se vracet do hry," řekl Nowitzki. "Ale cítil jsem se dobře. S dechem jsem stačil, jen jsem po pár sprintech měl těžké nohy," dodal.

Rozdíl ve skóre Nowitzki trochu nadsadil, protože domácí Spurs vedli maximálně o 46 bodů. "Dostali jsme nakopáno. Nemusíme nic zastírat, byla to stará dobrá nakládačka," přidal jiný hráč Dallasu Shawn Marion.

Rekordní klubovou sérii natáhli hráči Los Angeles Clippers. Na palubovce Phoenixu vyhráli 103:77 a připsali si už třináctou výhru za sebou. Navíc ukončili dlouhé čekání na hřišti svého soupeře, když v Arizoně naposledy uspěli v roce 2007.

2. Denver 28 15 13 53,6
3. Minnesota 25 13 12 52,0