Dálková plavkyně Pechanová slaví další bronz z ME

16:02
PIOMBINO - Jana Pechanová získala na mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Itálii druhou bronzovou medaili. Po třetím místě ze středečního závodu na deset kilometrů byla třetí i na poloviční trati, na níž se plavalo s intervalovým startem.

Jana Pechanová foto: ČTK

V Piombinu zvítězila domácí vytrvalkyně Rachele Bruniová, mistryně Evropy z pátečního závodu družstev, která zdolala pětikilometrový úsek za 1:00:56,9. S téměř minutovým odstupem byla druhá Řekyně Kalliopi Arauzuová, Pechanová na ni ztratila čtyři sekundy. Barbora Picková skončila čtrnáctá.

Před rokem získala Pechanová v izraelském Ejlatu v takzvané časovce na 5 km evropské stříbro. Na to útočila i dnes, ještě na mezičasu byla druhá, ale pak klesla za řeckou soupeřku. Čeká ji ještě maraton na 25 km, v němž loni vybojovala bronz.

Závod mužů vyhrál Rus Kirill Abrosimov a po desítce získal na šampionátu druhé zlato.