Dal gól, pak ale Tecl pohrdnul penaltou a bylo po obratu: Selhal jsem

21:56
PLZEŇ - V nastálé euforii mohl nadšení o mnoho ještě znásobit. Jenže plzeňský fotbalista Stanislav Tecl v pohárovém utkání proti Lyonu za stavu 2:1 neproměnil pokutový kop. "Kdybych ji dal, měli bychom dvacet minut na to, abychom dali čtvrtý gól a zápas dotáhli do prodloužení. Vzhledem k tomu, jak jsme hráli, tak bychom to zvládli," prohlásil třiadvacetiletý útočník.

Stanislav Tecl (vlevo) a Bakary Koné v souboji foto: MAFRA - Ladislav Němec

Gól na 2:1 dal on, Plzeň stejným poměrem vyhrála, ale vypadla. I proto byl Tecl po utkání hodně smutný. "Jsem hodně zklamaný, je mi to strašně líto kvůli klukům, kvůli divákům."

Vyčítal vám tu penaltu někdo?
Zatím nebyl čas. Teď to v sobě dusím. Vím, že penalta zápas hodně ovlivnila. Dát ji, vypadalo by to jinak.

Vypadáte hodně sklesle?
Že bych to viděl tragicky, to zase ne. Ale mrzí to hodně. Snad se z toho vyspím a v příštích dnech to bude dobrý.

VÍCE K ZÁPASU

Výkon týmu byl proti prvnímu utkání ve Francii výrazně odlišný. Co jste změnili?
Všichni do jednoho jsme hráli mnohem víc důrazně, agresivně. Lyon neměl na nic čas, byli jsme u všeho dřív, vyhrávali souboje. Oni na nic neměli čas. V tom byl největší rozdíl. O to víc nás mrzí zápas v Lyonu, kde jsme to podělali se vším všudy.

Ani doma se to pro vás nevyvíjelo dobře. Půli jste prohráli, pak vyrovnali a vy jste po hodině dal na 2:1.
Milan Petržela centroval a já do toho stihl nastavit hlavu. Naštěstí se to od tyče odrazilo do brány. Pak se mi to asi vrátilo při penaltě, kdy se míč zase odrazil ven.

Kopl jste penaltu špatně?
Vyloženě špatně ne. Chtěl jsem po zemi k tyči, stačilo málo, aby šel míč do brány.

Brankář Lyonu Anthony Lopes

V nedělní lize proti Slováku penaltu neproměnil kapitán Horváth, který proti Lyonu nenastoupil. Byl jste určený za něj?
Byli jsme tři, já, Dan Kolář a... Vidíte, ani toho třetího teď nevím. Ale já si věřil. Dosud jsem penalty dával. Bohužel v takhle důležitém zápase jsem selhal.

Přitom Lyon nestíhal a čekal jen, až mu zasadíte ránu z milosti. Viděl jste to podobně?
Oni pořád hrozili z brejků. Ke konci každý jejich odkop přinesl nebezpečí, protože vzadu jsme hráli na riziko. Ale je pravda, že jsme je hodně tlačili. Moc podobných zápasů se takhle odehrát nepovede.