8. května 2012 17:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Štybar udržel celkové
druhé místo v Dunkerque

Zdeněk Štybar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štybar | foto: ČTK
DUNKERQUE (Francie) Český cyklista Zdeněk Štybar udržel v závěrečné etapě závodu Čtyři dny v Dunkerque druhé místo v celkovém pořadí a o jednu pozici vylepšil svůj loňský výsledek. Dvojnásobný mistr světa na etapovém závodu na severu Francie stejně jako minulý rok zahájil silniční sezonu.

Šestadvacetiletý Štybar se na průběžnou druhou pozici dostal díky vítězství v pondělní čtvrté etapě, v níž zaznamenal premiérový triumf na silnici v dresu elitní belgické stáje Omega Pharma-Quickstep. Celkové vítězství si pohlídal Francouz Jimmy Engoulvent, který o něm prakticky rozhodl nedělní výhrou po sólovém úniku.

Závěrečnou deštivou etapu s cílem v Dunkerque vyhrál v hromadném spurtu Ital Matteo Pelucchi, jenž na pásce porazil Johna Degenkolba. Pomohl tím Štybarovi, jenž dojel v hlavním poli, protože německý vítěz úvodních dvou etap mohl v případě výhry odsunout českého cyklistu na třetí místo.

Engoulvent vyhrál 58. ročník tradičního závodu před Štybarem o 42 sekund, třetí Degenkolb byl zpět o další tři sekundy. Dalším Štybarovým startem bude od 29. května závod Kolem Belgie.

Výsledky etapového závodu Čtyři dny v Dunkerque

5. etapa (176,1 km): 1. Pelucchi (It.) 3:54:51, 2. Degenkolb (Něm.), 3. Napolitano (It.), 4. Petit, 5. Bouhanni (oba Fr.), 6. Van Hummel (Niz.), ...21. ŠTYBAR všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Engoulvent (Fr.) 21:04:00, 2. ŠTYBAR -42, 3. Degenkolb -45, 4. Betancour (Kol.) -1:03, 5. Voeckler -1:05, 6. Fédrigo (oba Fr.) -1:06.