Cyklista Kreuziger udržel ve Švýcarsku před časovkou třetí místo

20:00
BAD RAGAZ (Švýcarsko) - Český cyklista Roman Kreuziger dojel v předposlední osmé etapě Kolem Švýcarska na 24. místě. Vítěz závodu z roku 2008 tak je před nedělní závěrečnou časovkou v průběžném pořadí stále třetí a na vedoucího Švýcara Mathiase Franka ztrácí 23 vteřin.

Osmou, 180,5 km dlouhou etapu ze Zernezu do Bad Ragazu vyhrál Peter Sagan a připsal si druhé dílčí vítězství v letošním ročníku. Slovenský jezdec v závěrečném spurtu porazil Itala Daniele Bennatiho a Belgičana Philippa Gilberta. Kreuziger, který na třetí příčku klesl po páteční královské etapě, spolu s dalšími favority dojel do cíle ve stejném čase jako vítěz.

Frank proto před nedělní časovkou na 26,8 km vede o 13 vteřin před obhájcem loňského triumfu Portugalcem Ruiem Costou, český cyklista na třetí příčce zaostává o 23 sekund a čtvrtý Francouz Thibaut Pinot už má manko 44 vteřin.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour)

8. etapa (180,5 km): 1. Sagan (SR/Cannondale) 4:33:26, 2. Bennati (It./Saxo-Tinkoff), 3. Gilbert (Belg./BMC), 4. Albasini (Švýc./Orica), 5. Riblon (Fr./AG2R), 6. Elmiger (Švýc./IAM), ...24. Kreuziger (Saxo-Tinkoff) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Frank (Švýc./BMC) 30:16:02, 2. Costa (Portug./Movistar) -13, 3. Kreuziger -23, 4. Pinot (Fr./FDJ) -44, 5. Mollema (Niz./Blanco) -46, 6. Van Garderen (USA/BMC) -1:17.