Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Čtyři prodloužení? To už bylo opravdu moc, řekl Ondřej Němec

12:53
PRAHA - "Díky za podporu, byli jste skvělí a uvidíme se pozítří v Bratislavě," lákal hlasatel fanoušky Lva po skončení utkání s Doněckem. Ale rychle se poopravil: "Vlastně ne pozítří, už zítra!" Ne že by si snad spletl termín utkání, jen čas se mezitím přehoupl přes půlnoc do nového dne.

Utkání KHL: Lev Praha - Doněck. Zleva Lukáš Kašpar z Doněcku a Ondřej Němec z HC Lev Praha foto: ČTK

Ano, tak dlouhé bylo druhé čtvtfinálové utkání. Vlastně to byly dva zápasy, a ještě kousek navíc. Vždyť se hrálo 126 minut a 14 vteřin! Rekord KHL, utkání, na které se nezapomene. Bohužel pro Lvy se smutným koncem - dlouhé čekání na gól ukončil Běluchin, který rozhodl o vítězství Doněcku 4:3 a srovnání stavu série na 1:1.

"Obrovské zklamání. Měli jsme i v prodloužení několik obrovských šancí, nevyužili jsme je a oni pak z ničeho dali gól," krčil rameny obránce Lva Ondřej Němec. Byl nejen zklamaný, ale hlavně obrovsky unavený. Na ledě strávil 45 minut!

Dá se takový zápřah vydržet ve zdraví?
Člověk to během zápasu až tak nevnímá. Ale nějak jsme to potom s trenérem upravili, abychom tu největší zátěž neodtáhli jen já a Nathan Oystrick. Ostatní potom taky chodili pravidelně na led.

Jak vám bylo, když se zápas pořád tak protahoval?
Nikdy dřív jsem to nezažil. Loni jsme hráli dvě prodloužení, ale čtyři, to už bylo opravdu trochu moc. V kabině už padaly i řeči o tom, že vlastně v sérii začínáme zápas číslo čtyři... Do budoucna je to asi dobrá zkušenost, ale teď převládá obrovské zklamání, že jsme to nedokázali dotáhnout k vítězství.

Co jste si říkali v kabině před začátkem čtvrtého prodloužení?
Nálada byla skvělá, nemohli jsme se mračit. Všichni byli v pohodě, bylo cítit velké odhodlání. A ani teď nejsme zlomení. Stalo se, co se stalo, je to škoda, ale jdeme dál.

Víte, že to byl nejdelší zápas v historii KHL?
Vnímali jsme to, někdo to před posledním prodloužením říkal. Rekordní zápas, ale bohužel se špatným koncem pro nás.

Potyčka před brankou Lva.

Energie rychle ubývala, stihli jste se v přestávkách třeba najíst?
Byly tam špagety, kousek kuřete, energetické doplňky. Asi každý si něco vzal, bez toho by se hrálo těžko.

Co vám radil trenér? Zkusit Doněck zatlačit, nebo spíš vyčkávat a neudělat chybu?
Hlavní pokyn byl, abychom hlídali jejich dlouhé nahrávky. Občas to zkoušeli, věděli jsme, že si na to musíme dát pozor. Všichni jsme věřili, že ten rozhodující gól dáme my a několikrát jsme byli blízko.

Někteří diváci odcházeli, aby stihli poslední metro, ale naprostá většina jich zůstala v hale až do konce a za výkon vás odměnili potleskem. To potěší, ne?
Musíme jim všem obrovsky poděkovat. Zůstali i když se hrála vlastně už "sedmá třetina", byli fantastičtí. Jasně, že někteří museli odejít, ale většina nás povzbuzovala až do konce.

Utkání vám vzalo spoustu sil, což se určitě projeví v dalším zápase.
Rozhodně. Ovlivní to oba dva týmy, byl to strašně dlouhý zápas. Ale oni mají v nohách sedmizápasovou sérii, zatímco my jsme v prvním kole hráli jen čtyřikrát. V tom máme pořád výhodu.

Kdyby se vyhrálo, asi se vám bude regenerovat lépe, že?
To asi jo. Teď jsem na nule. Je potřeba se dobře vyspat a pak hurá do Bratislavy.