Čtyřgólové hody: Boleslavi velel Zahustel a Baroš, Teplice poprvé bodovaly venku

17:00aktualizováno  20:22
PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi v 9. kole první ligy jasně porazili Příbram 4:0 a bodovali popáté za sebou. V neúplné tabulce se tak dostali na třetí místo, kde mají shodně bodů jako vedoucí Sparta a Plzeň. Ty ale mají nedělní zápas k dobru. V dalších zápasech Teplice deklasovaly Brno na jeho hřišti rovněž poměrem 4:0, nováček ze Zlína pak uhrál cennou remízu s Jabloncem.

Zleva Michal Škoda z Brna a teplický gólman Tomáš Grygar. foto: ČTK

Boleslav poslal do vedení technickou střelou Skalák, ještě do poločasu zvýšil Zahustel. Ten se prosadil i po změně stran stejně jako Magera. Na oba góly nahrával Baroš. Boleslav tak v posledních třech domácích zápasech v lize dala třináct gólů a podruhé v sezoně udržela čisté konto.

Mladá Boleslav od začátku na hřišti dominovala a hrála pohledný ofenzivní fotbal plný kombinací na jeden dotyk. Už v druhé minutě zvedla fanoušky ze sedadel kombinační akcí, při které domácí předvedli sedm přihrávek z jednoho dotyku za sebou. Na konci však Zahustelovi ve velké šanci nesedla střela vnějším nártem. Neuspěl ani Čermák se svou hlavičkou.

Vrásky na brněnské lavičce, vpravo je trenér Václav Kotal.
Admir Ljevakovič z Teplic (dole) a brněnský Jakub Řezníček.

Po deseti minutách se Příbram začala dostávat z tlaku domácích, jenže ne na dlouho. V 15. minutě Mladá Boleslav vybojovala ve středu hřiště míč, přišla kolmice na Mageru, který přiklepl míč Skalákovi a reprezentační záložník technicky přehodil gólmana Hrušku.

9. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)

Branky: 29. a 71. Zahustel, 15. Skalák, 70. Magera. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Caletka - Nenadál, Hrubeš. ŽK: Čermák - Sus, Hnaníček, Dosoudil, Barák. Diváci: 3127.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:4 (0:2)

Branky: 2. a 39. Vachoušek, 63. Vondrášek, 85. Lüftner. Rozhodčí: M. Paták - Pochylý, Fišer. ŽK: P. Buchta, Košťál - Ljevakovič. Diváci: 3422.

Fastav Zlín - FK Jablonec 2:2 (2:1)

Branky: 10. Poznar, 24. Koreš - 22. Pospíšil, 82. Masopust. Rozhodčí: Marek - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Živulič, Železník - Martin Doležal I., Matěj Hanousek. Diváci: 3694.

Příbram se nadále hlavně bránila, přičemž problémy měla hlavně levá strana v podání mladíků Baráka a Končala. Právě Barák ve 29. minutě prohrál souboj s Bořilem, který se ve vápně uvolnil, poslal střílený centr, který Dosoudil ve skluzu odkopl jen k Zahustelovi a mladoboleslavský záložník se trefil přesně k tyči.

Zahustel měl o chvíli později opět velkou šanci, když po další rychlé kombinaci byl ve vápně zcela sám, ale vysoko přestřelil. Do druhé půle nastoupili hosté přece jen aktivněji a Mladá Boleslav už nebyla tak úspěšná v kombinacích. Vepředu si však Příbram vytvořila jedinou vážnější šanci, ale Pilíkova střela byla sražena na roh.

Hru domácích znovu rozhýbal až střídající Baroš, který po minutě na hřišti utekl po pravé straně a ideálním centrem našel Mageru. Pro něj už nebyl problém hlavou vstřelil už svůj šestý gól v ligové sezoně. Hned minutu poté vyslal Baroš do sóla Zahustela, který sám před brankářem nezaváhal a přidal svůj druhý zásah v utkání.