Skvělý Prokop. Čtvrtým místem v Argentině vyrovnal české maximum v rallye

18:29aktualizováno  18:49
CARLOS PAZ - Martin Prokop obsadil v Argentinské rallye čtvrté místo, kterým vyrovnal vlastní české maximum v mistrovství světa. Stejně dopadl v jihoamerické soutěži před třemi roky. První vítězství v kariéře dnes vybojoval Brit Kris Meeke.

Český závodník rallye Martin Prokop. foto: Mafra - Ján Honza

Prokop s fordem držel po většinu soutěže šesté místo. V poslední den vytěžil posun o dvě příčky z odstoupení soupeřů, kteří nezvládli závěrečné dvě rychlostní zkoušky.

V jedenáctém měřeném testu skončil do té doby třetí Fin Jari-Matti Latvala, kterého zastavily potíže s motorem. Dvanáctou erzetu pak nedokončil Belgičan Thierry Neuville, který urazil kolo o kámen. Místo něj se na čtvrté místo posunul Prokop, který na Neuvilla před závěrečným testem Condor na 16,3 km ztrácel přes minutu.

Od třetího Brita Elfyna Evanse dělily českého jezdce v cíli čtvrté letošní soutěže téměř tři minuty. Argentinská rallye skončila dvojnásobným triumfem Citroënu, neboť za Meekem se umístil se ztrátou 18 sekund Nor Mads Östberg. Francouzský tým přitom čekal na vítězství v MS od srpna 2013, kdy v Německu vyhrál s citroënem Španěl Dani Sordo.