Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Teplice zaskočily favorita, nad Plzní triumfovaly v pohárovém čtvrtfinále

20:00aktualizováno  21:19
TEPLICE - Fotbalisté Teplic v úvodním čtvrtfinále Poháru FAČR porazili ligového lídra Plzeň 2:1. Viktorii sice čtvrt hodiny před koncem poslal do vedení František Rajtoral, ovšem Roman Potočný záhy srovnal a tři minuty před koncem rozhodl Benjamin Balázs. Odveta se hraje za týden v Plzni.

Roman Potočný z Teplic oslavuje vstřelenou branku. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Zatímco Teplice nastoupily v téměř ideální sestavě, plzeňský trenér Miroslav Koubek šetřil opory. Na soupisce tak chyběli reprezentanti Limberský, Kolář, Kozáčik, Pilař či útočník Mahmutovič, který přišel v zimě právě z Teplic. Šanci v základní sestavě naopak po delší době dostali Tecl, Chramosta, Holenda, Hořava, Bolek, Baránek či mladík Medveděv.

Teplice, které o víkendu přehrály Mladou Boleslav 5:0, byly při chuti a dostávaly se do větších šancí než soupeř.

Ve 22. minutě se marně dožadovaly penalty po kontaktu Holendy s Krobem v plzeňském vápně, Vondrášek zase v šanci přestřelil branku. Zahrozila však i Plzeň: po zpětné přihrávce pálil Hejda, ale stoper Lüftner dokázal šťastně zabránit míči v cestě do branky.

Ve druhé půli to po rohu zkusil Hora, ovšem bývalého hráče Plzně vychytal brankář Bolek. A tak udeřilo na druhé straně. Střídající Rajtoral potvrdil střeleckou formu a dorážkou Holendovy střely poslal Plzeň do vedení.

Jan Krob z Teplic.
Roman Potočný střílí na brankáře Petra Bolka.

„Pokud v pohárovém dvojutkání dostanete doma gól, tak je to vždy problém, ale Plzeň má velkou útočnou sílu. Dnes hrála na tři útočníky. Akorát mě mrzí, že to bylo zrovna ze situace, kterou jsme mohli ubránit,“ řekl po utkání teplický kouč Petr Rada.

Vedení Plzně však trvalo jen chvilku, než se ve vápně položil do hlavičky po Táborského centru Potočný a zamířil přesně k tyči. Plzni mohl záhy vrátit vedení Baránek, ale hlavou těsně minul stejně jako na teplické straně Táborský.

Teplice si v závěru ale vytvořily tlak, střídající Chukwuma nejprve trefil tyč, ovšem další střídající hráč Balázs po závaru procpal míč do branky a zařídil těsnou výhru.

„Jsem rád, že po inkasované brance se hráči semkli a šli do toho bojovností. Strhli jsme vedení na svou stranu. Je to sice teprve poločas, ale i dílčí výhra nad takovým soupeřem se počítá. Musím hráčům poděkovat za přístup. Otočit zápas proti Plzni má svou hodnotu,“ doplnil Rada.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru FAČR

Teplice - Plzeň 2:1 (0:0)

Branky: 80. Potočný, 89. Balázs - 76. Rajtoral. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK: Táborský, Potočný (oba Teplice). Diváci: 2381.

Teplice: Grigar - Vondrášek (75. Balázs), Lüftner, Jablonský, Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Hora, Litsingi (85. Ch. Chukwuma), Táborský - Potočný. Trenér: P. Rada.

Plzeň: Bolek - R. Hubník, Hejda, Baránek, Medveděv - Vaněk (46. Rajtoral), Hořava (68. Hrošovský) - Tecl, Chramosta (87. Hradecký), Kovařík - Holenda. Trenér: M. Koubek.