Liberci chybí krok k postupu, Pardubice vyrovnaly

19:07aktualizováno  21:08
OSTRAVA/ČESKÉ BUDĚJOVICE - Hokejisté Liberce jsou ve své jubilejní desáté extraligové sezoně blízko páté účasti v semifinále. Bílí Tygři vyhráli ve čtvrtém zápase čtvrtfinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy v Českých Budějovicích 3:1, uspěli tak i v druhém venkovním zápase a vedou 3:1 na zápasy. Postup mohou slavit už v pátek. Pardubice po vítězství na ledě Vítkovic 3:2 dokázaly vyrovnat sérii na 2:2 a je jisté, že se bude hrát v pátek v Pardubicích i v neděli Ostravě.

Liberec foto: ČTK

Čtvrtfinále play off

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 43. Kašpařík (Kranjc, Červený) - 36. P. Nedvěd (Bartovič, T. Urban), 41. T. Urban (P. Nedvěd, Bartovič), 59. P. Nedvěd (T. Urban, Čakajík). Rozhodčí: Minář, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:10, navíc Kuchejda - Ulrych a Bartovič oba 10 min. Bez Využití. Diváci: 5373. Stav série 1:3.

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Pohl (Húževka), 39. Klimek - 1. Starý (Koukal, Píša), 9. Starý (Kolář I, Havíř), 40. V. Kočí (Starý). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8570. Stav série: 2:2.

Pardubice měly po pondělní porážce po samostatných nájezdech skvělý vstup do utkání. Už ve 28. vteřině otevřel skóre Jan Starý, který v deváté minutě také zvýšil na 2:0. Vítkovice dokázaly po polovině utkání snížit díky Petru Pohlovi a v 39. minutě vyrovnal šťastně Lukáš Klimek, jehož nahození vyrazil gólman Martin Růžička do bruslí Radovana Somíka, jenž si srazil puk do vlastní branky. Jenže hned za 23 vteřin vrátil Pardubicím Václav Kočí vedení, které už Východočeši nepustili.

Liberec nasadil do branky místo Marka Pince, který udržel při pondělní výhře 1:0 čisté konto, jeho náhradníka Tomáše Vošvrdu. Ten byl také dlouho neprůstřelný a inkasoval až ve 43. minutě, kdy už Liberec vedl 2:0. Do 36.

minuty byl v Budvar Aréně bezbrankový stav, který prolomil až liberecký kapitán Petr Nedvěd. Po 21 vteřinách závěrečné části zvýšil Tomáš Urban. Za domácí sice rychle snížil Pavel Kašpařík, ale v závěru při power play pojistil výhru hostů Nedvěd. Bílí Tygři sebrali soupeři i druhý domácí zápas.