Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Crosby má otřes mozku a bude Pittsburghu chybět v příštím duelu play off

20:06
PITTSBURGH - Kapitán hokejistů Pittsburghu Sidney Crosby utrpěl v pondělním duelu 2. kola play off NHL proti Washingtonu otřes mozku a nebude hrát minimálně ve středečním čtvrtém utkání série. Penguins, kteří bez své největší hvězdy prohráli na vlastním ledě s Capitals 2:3 v prodloužení, vedou v semifinále Východní konference 2:1 na zápasy.

Faulovaný Sidney Crosby. foto: ČTK/AP

Pro Crosbyho skončil pondělní duel už v 6. minutě poté, co ho po úniku dva na jednoho fauloval krosčekem do hlavy Matt Niskanen. Americký obránce za to dostal trest na pět minut a do konce utkání, vedení NHL nicméně rozhodlo, že se zákrokem nebude zabývat disciplinární komise.

VIDEO Sekera od Ovečkina, krosček na hlavu. Crosby nedohrál a Pittsburgh zuří

Crosby už se do zápasu nevrátil a trenér Pittsburghu Mike Sullivan dnes uvedl, že devětadvacetiletý kanadský útočník utrpěl otřes mozku. „Je ale velmi optimistický a pozitivní a my doufáme, že ho budeme mít brzy zpět,“ řekl Sullivan.

Dvojnásobný nejlepší hráč NHL Crosby trpí otřesy mozku poměrně často. Jeden z nejtěžších jej potkal v roce 2011 během Winter Classic právě proti Washingtonu a téměř dva roky mu trvalo, než se plně zotavil. Kvůli otřesu mozku také vynechal několik úvodních týdnů aktuálního ročníku, přesto se stal nejlepším střelcem sezony a druhým nejproduktivnějším hráčem.