Cristiano Ronaldo už zase střílí. Čtyřmi góly přispěl ke kanonádě Realu 7:1

18:30
MADRID/PRAHA - Čtyři góly za 26 minut nasázel Cristiano Ronaldo v sobotním utkání 28. kola španělské fotbalové ligy, v němž Real Madrid deklasoval Celtu Vigo 7:1. Portugalský kanonýr jako třetí hráč v historii soutěže překonal hranici 250 branek. Real je dál na třetím místě za Barcelonou a Atléticem.

Cristiano Ronaldo se po gólovém půstu opět rozstřílel. foto: Reuters

Ronaldo se omluvil spoluhráčům z Realu za kritiku: Měl jsem na mysli fyzičku

První poločas přitom takovému výsledku nenapovídal. Jedinou branku před přestávkou vstřelil Pepe hlavou po rohu Isca. Po poločase už začal řádit Ronaldo.

Poprvé se trefil prudkou střelou v 50. minutě a za osm minut překonal brankáře Celty z přímého kopu.

Ronaldův druhý gól znamenal vyrovnání hranice 250 branek v La Lize, které dosud dosáhli jen barcelonský Lionel Messi a Telmo Zarra, útočník Bilbaa z 40. a 50. let minulého století.

AS Řím - Real Madrid

Celta sice snížila po elegantním obloučku Iaga Aspase, ale jen tři minuty po inkasovaném gólu se opět trefil Ronaldo.

Portugalský útočník svůj 30. hattrick ve španělské nejvyšší soutěži završil po přesné přihrávce Isca před prázdnou branku. Více hattricků nikdo v historii La Ligy nedal.

La Liga - 28. kolo:

Real Madrid - Vigo 7:1 (50., 58., 65. a 76. Ronaldo, 41. Pepe, 78. Jesé, 81. Bale - 62. Aspas)

Villarreal - Las Palmas 0:1 (30. David García)

20:30 Getafe - FC Sevilla

22:05 La Coruňa - Málaga

V 76. minutě skóroval Ronaldo hlavou počtvrté a po své 252. ligové brance ve španělské lize v historické tabulce překonal Zarru. Messi v La Lize nastřílel 305 gólů.

Závěrečné branky vstřelili Jesé a střídající Gareth Bale, který po zranění nastoupil poprvé od ledna. Pod nástupu Zinédina Zidaneho na lavičku dal Real v šesti zápasech na domácím stadionu celkem 27 branek.

Real odskočil čtvrtému Villarrealu, který si připsal první ligovou porážku od konce listopadu. Na domácím hřišti podlehl Las Palmas 0:1 a teprve podruhé v této sezoně vyšel v domácím zápase naprázdno.