Další Ronaldovo představení. A Portugalec útočí na rekordy legend

11:35
MADRID/PRAHA - Dva góly z penalty, dva ze hry a Cristiano Ronaldo je zase za fotbalového boha. Útočník Realu Madrid předvedl po sobotním hattricku další koncert. V úterý večer sestřelil ve španělské lize Elche.

Fotbalista Realu Madrid Crisitano Ronaldo. foto: Reuters

Portugalský superman dostihl v dějinách nejúspěšnějšího fotbalového klubu Carlose Santillanu a nasbíral také 186 ligových gólů. Před ním jsou jen legendy Alfredo Di Stéfano (216) a Raúl (228).

"Cristiano má speciální dar pohybu. Vždycky je na správném místě. Navíc má pořád motivaci, aby nastřílel co nejvíc gólů. Je jedinečný," ocenil trenér Carlo Ancelotti po úterním triumfu 5:1.

Zdroj: wikipedia

Především Ronaldovi patří díky za to, že se Real po vlažném úvodu rozjel. Poslední tři výsledky fascinují.

Proti Basileji v Lize mistrů 5:1. V La Coruni 8:2. Proti Elche 5:1.

"Pořád je brzy, abychom si řekl, že je naše hra v pořádku, ale blížíme se tomu," spokojeně uvedl kouč Ancelotti.

Ronaldova chuť i střelecká fazona jsou v úplném v pořádku. Přitom utkání proti Elche začalo pro hvězdu špatně. Ronaldo zavinil penaltu, protože při odkopu z pokutového území trefil místo balonu soupeře. Eduardo Albacar v 15. minutě prudkou střelou skóroval, i když debutující brankář Keylor Navas, který nahradil chybujícího Ikera Casillase, vystihl směr střely.

Hned za pět minut vyrovnal hlavičkující Bale a pak přišla show jednoho muže, nejlepšího fotbalisty roku 2013.

28. minuta: Ronaldo, v devětadvaceti letech nejstarší hráč v základní sestavě Realu, proměňuje penaltu razantní střelou do levé šibenice.

32. minuta: mezi dvěma stopery si naskakuje na Marcelův centr z levého křídla a hlavičkuje k pravé tyči. Směrem k lavičce si poklepe na čelo, aby ukázal, že to udělal dokonale.

80. minuta: druhá penalta a druhá prudká střela k tyči. Brankář Herrera nemá ani náznak naděje na úspěch. Mimochodem, pokutový kop Ronaldo sám vybojoval.

92. minuta: v plném sprintu přebírá prvním dotekem kolmou přihrávku a druhým dotekem obstřeluje brankáře. Mazaný gól!

"Není to poprvé, co se mi povedlo vstřelit čtyři branky, ale pro mě je důležitý především výsledek a vítězství. Děkuju spoluhráčům, že mě podpořili," komentoval Ronaldo svůj úterní galavečer.

Teď bude Real Madrid netrpělivě sledovat, jestli zakopne dosud suverénní Barcelona.