Žena poprvé vedla fotbalové profesionály. Při premiéře však prohrála

13:08
PAŘÍŽ/PRAHA - Bývalá reprezentační kapitánka Corinne Diacreová se v pondělí stala první ženou, která vedla ve Francii mužský fotbalový profesionální tým v soutěžním utkání. Její Clermont na úvod nové sezony druhé ligy prohrál na hřišti Brestu 1:2.

Trenérka Corinne Diacreová. foto: eurosport.fr

Diacreová v den utkání slavila čtyřicáté narozeniny a od kouče soupeře Alexe Duponta dostala před výkopem kytici a polibek na tvář. Stala se rovněž první ženou, která vedla mužský tým v první, či druhé lize v jakékoliv z evropských zemí.

Hráči Clermontu, které Diacreová hlasitě dirigovala od postranní čáry, se ujali vedení už v osmé minutě, ale po přestávce o náskok přišli. Brest nejprve srovnal z penalty a 23 minut před koncem utkání otočil.

"Udělali jsme dvě chyby u inkasovaných branek, ale předvedli jsme některé věci, které byly slibné pro další zápasy. Jsem šťastná, protože hráči do toho dali opravdu hodně. Jsem na jejich výkon pyšná. Soupeři budou muset v této sezoně brát Clermont vážně," řekla po utkání Diacreová.

Trenérka Clermontu odehrála 121 zápasů za francouzskou reprezentaci, ve které nosila i kapitánskou pásku. Po třech letech v roli asistentky národního týmu trénovala od roku 2010 v Soyaux, kde předtím strávila celou hráčskou kariéru.