Rekordní série Chicaga v NHL končí. Ukončilo ji Colorado

7:34aktualizováno  10:17
DENVER - Hokejisté Colorada porazili v pátečním utkání NHL Chicago 6:2 a ukončili rekordní sérii Blackhawks, kteří 24 zápasů v řadě neprohráli v základní hrací době. Avalanche, kteří vyhráli pouze jediný z předchozích sedmi duelů, rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly ve druhé třetině.

Hokejisté Colorada porazili v pátečním utkání NHL Chicago 6:2 foto: Reuters

Hlavní zásluhu na tom měl Matt Duchene, jenž vstřelil gól, na další tři přihrál a vytvořil si zápasové maximum v kariéře. Asistenci u jednoho ze dvou gólů Chicaga, které vyhrálo předchozích jedenáct utkání, si připsal český útočník Michael Frolík. Naopak Milan Hejduk v sestavě Avalanche zcela chyběl, když kvůli zranění trupu vynechal už třetí zápas za sebou.

"Říkal jsem po zápase hráčům, že mohou být pyšní na to, co dokázali," řekl trenér Chicaga Joel Quenneville. "Během celé série našli spoustu způsobů, jak vyhrávat zápasy, večer co večer. A všichni přispěli k tomu, že se jim povedlo něco, co předtím ještě nikdo nedokázal. Teď už ale zase musíme koukat jenom dopředu," dodal Quenneville.

Hokejisté Colorada porazili v pátečním utkání NHL Chicago 6:2

V součtu s šesti posledními zápasy minulé sezony neprohrálo Chicago dokonce 30 zápasů v řadě. "Ale dnes je všemu konec. Prohráli jsme, můžeme se zase v klidu soustředit na další zápasy a nepřemýšlet, kdy ta úspěšná šňůra skončí," konstatoval brankář Corey Crawford, jenž byl po dvou třetinách a pěti inkasovaných gólech střídán. "Pět inkasovaných gólů... To pak můžete těžko pomýšlet na vítězství. Dnes jsem klukům moc nepomohl," doplnil Crawford sebekriticky.

Povedený večer naopak prožil český brankář Ondřej Pavelec, který 38 zákroky pomohl Winnipegu k výhře na ledě floridských "Panterů" 3:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v 65. minutě Dustin Byfuglien.

Pavelec si tak spravil chuť po úterním zápase, kdy ve stejné hale inkasoval čtyři góly a trenér Claude Noel pak prohlásil, že mu připadal český gólman unavený. Ve čtvrtek proto dostal proti Tampě přednost Alex Montoya a Jets vyhráli 2:1.

"Nemyslím, že jsem byl v úterý unavený. Ale zápas se prostě nevyvíjel tak, jak bych si představoval. Dnes jsme předvedli mnohem lepší výkon," zdůraznil Pavelec. "Je skvělé, že jsme navázali na čtvrteční utkání a vyhráli podruhé za sebou, navíc venku. To se nám loni nestávalo. Jsme za to moc rádi," doplnil Pavelec.

Další dva brankáři byli v pátek ještě úspěšnější a vychytali čisté konto. Pekka Rinne přispěl 24 zákroky k triumfu Nashvillu nad Edmontonem 6:0 a připsal si již čtvrtou nulu v sezoně, což je nejvíc v lize. Viktor Fasth zlikvidoval všech 29 střel při výhře Anaheimu nad Calgary 4:0.

Milan Michálek se i ve druhém utkání po zranění zapsal do statistik, když asistencí přispěl k výhře Ottawy 3:2 na ledě New Yorku Rangers. V sestavě domácích podruhé naskočila nová posila Roman Hamrlík, odehrál však jen sedm a půl minuty.

VÝSLEDKY NHL

New York Rangers - Ottawa 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Nash, 18. B. Richards - 7. Z. Smith, 11. Wiercioch (M. Michálek), 56. Silfverberg. Střely na branku: 35:39. Diváci: 17.200.

Florida - Winnipeg 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 20. Huberdeau, 46. Matthias - 3. Ladd, 18. Wheeler, 65. Byfuglien.

Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 40 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 40:28. Diváci: 16.442.

Colorado - Chicago 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 17. Stastny, 25. Duchene, 25. Mitchell, 31. O'Reilly, 34. McGinn, 56. Parenteau - 6. Toews, 49. Bickell (Frolík). Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.007.

Nashville - Edmonton 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 45. a 57. Wilson, 7. Hornqvist, 19. Legwand, 21. Clune, 39. Boychuk (Erat). Střely na branku: 34:24. Diváci: 17.277.

Anaheim - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 2. Winnik, 34. Ryan, 36. Souray, 57. Getzlaf. Střely na branku: 24:29. Diváci: 15.839.