Co vám uniklo z OH: stříbrná Soukalová i neústupná mlha

21:40
PRAHA - Nesledovali jste zprávy ze zimní olympiády? Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se v pondělí v Soči stalo. Česko získalo zásluhou biatlonistky Gabriely Soukalové už pátou medaili.

Na olympijských hrách v Soči Soukalová bavila novináře historkou, jak omylem sebrala kombinézu Evě Puskarčíkové a díky tomu dojela v hromadném závodě druhá. foto: MAFRA - Michal Sváček

Češi v akci. V neděli se biatlonisté dozvěděli, že se jejich závod s hromadným startem odkládá na pondělní ráno. Důvod? Hustá mlha. Jenže ani nový termín zlepšení nepřinesl - počasí se v kavkazských horách neumoudřilo. Na start vyjely odpoledne alespoň ženy. A byla z toho česká radost! Gabriela Soukalová vybojovala po dvou čtvrtých místech stříbro. Do první desítky se vešli také čeští skokani, kteří v závodě družstev skončili sedmí. Čtyřiadvacátou příčku zase obsadil český dvojbob ve složení Jan Vrba, Michal Vacek.

Hrdina dne. Americký pár krasobruslařů ještě nikdy nezískal olympijské zlato. Až do této chvíle. Meryl Davisová a Charlie White navíc vytvořili světový rekord a obdrželi celkovou známku 195,52 bodu. Všechny jejich prvky měly nejvyšší obtížnost 4 a v programových komponentech dostali celkem sedmnáct desítek.

Poražený dne. Na neúspěchy rozhodně nebyli zvyklí, vždyť německý dvojbob triumfoval na třech minulých hrách. Ovšem tentokrát selhal a musel se spokojit až s osmou příčkou. Čtyřnásobný olympijský šampion Kevin Kuske poté uvedl: "Pokud jsme v roce 2010 seděli ve formuli 1, tentokrát jsme jeli v trabantu. Stoprocentně to byla záležitost vybavení."

Výrok dne. V týmu už má dva medailisty, přesto prožívá biatlonový kouč Ondřej Rybář všechny další závody se zatajeným dechem. "Každý si to tady přál a hlavně jsme to všichni přáli Gabče za to, co tady předváděla," řekl Rybář po triumfu jeho svěřenkyně Gabriely Soukalové. A dodal: "Ještě nemám žádného osobního kardiologa, ale asi ho brzo budu potřebovat."

FOTO DNE

Namačkané v brance. Švédské hokejistky při svém tradičním předzápasovém rituálu.

Program na úterý

14:45 U-rampa muži - kvalifikace, 18:30 U-rampa muži - finále.

Biatlon: 11:30 závod s hromadným startem 15 km muži (Moravec, Soukup).

Boby: 16:15 dvojboby ženy - 1. jízdy, 17:23 dvojboby ženy - 2. jízdy.

Hokej - muži - osmifinále (Bolšoj): 09:00 Slovinsko - Rakousko, 13:30 Rusko - Norsko, 18:00 Švýcarsko - Lotyšsko.

Hokej - muži - osmifinále (Šajba): 18:00 ČR - Slovensko.

Hokej - ženy: 09:00 o 7. místo: Německo - Japonsko, 13:30 o 5. místo: Rusko - Finsko.

Rychlobruslení na krátké dráze: 10:30 1000 m ženy - rozjížďky (Novotná), 11:17 500 m muži - rozjížďky, 11:56 štafeta 3000 m ženy - finále.

Rychlobruslení: 14:00 10.000 m muži.

Severská kombinace: 10:30 skok velký můstek (Dvořák, Churavý, Portyk, Slavík), 13:00 běh 10 km.

Sjezdové lyžování: 8:00 obří slalom ženy - 1. kolo (Dubovská, Křížová, Pauláthová, Strachová), 11:30 obří slalom ženy - 2. kolo.

Snowboarding - snowboardcross muži: 7:30 osmifinále (Bakeš, Novák), 11:01 čtvrtfinále, 11:13 semifinále, 11:17 finále.