Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Co vám uniklo z OH: Infarktové finále hokejistek i ukrajinský bojkot

23:44
Nesledovali jste zprávy ze zimní olympiády? Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se ve čtvrtek v Soči stalo.

Hokejistky Kanady slaví velký obrat v olympijském finále proti USA foto: Reuters

Češi v akci. V osmifinálové jízdě jel dvojnásobný mistr světa první, ale po lehkém kontaktu od Slovince a chybě na boulích skikrosař Tomáš Kraus spadl a do čtvrtfinále nepostoupil. Skončil osmnáctý. Sdruženáři dojeli v soutěži družstev sedmí, krasobruslařka Elizaveta Ukolová byla dvaadvacátá.

Vítěz dne. Finále krasobruslařek mělo nečekané vyvrcholení: Ruska Adelina Sotnikovová totiž předčila favorizovanou krajanku Julii Lipnickou i obhájkyni titulu Kim Ju-na z Koreje a vyhrála. Ve volné jízdě se Sotnikovová na jedenáct setin přiblížila světovému rekordu, stříbrná Kim Ju-na na ni v celkovém součtu ztratila 5,48 bodu. Lipnická skončila až pátá.

Poražený dne. Americké hokejistky prožily ve finále proti tradičním sokyním z Kanady kolaps. Ještě na začátku 57. minuty vedly 2:0 a byly velmi blízko druhému triumfu po Naganu 1998. Hrdinkou se ale stala Kanaďanka Marie-Philip Poulinová, která 55 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnala a v čase 68:10 pak zápas rozhodla.

Výrok dne. "Jako projev solidarity s bojovníky na barikádách a jako protest proti zločinným akcím namířeným na protestující, nezodpovědnosti prezidenta a jeho přisluhovačů z vlády, odmítáme se dále účastnit olympijských her v Soči," řekl otec a trenér ukrajinské lyžařky Bohdany Matsotské, která se rozhodla z her odhlásit.

FOTO DNE:

Program na pátek:

Biatlon: 15:30 štafeta 4x6 km ženy (ČR).

Curling - muži: 09:30 O 3. místo: Švédsko - Čína, 14:30 Finále: Británie - Kanada.

Hokej - muži - semifinále (Bolšoj): 13:00 Švédsko - Finsko, 18:00 Kanada - USA.

Rychlobruslení na krátké dráze: 17:30 500 m muži - čtvrtfinále, 17:44 1000 m ženy - čtvrtfinále, 18:15 500 m muži - semifinále, 18:23 1000 m ženy - semifinále, 18:43 500 m muži - finále, 18:53 1000 m ženy - finále, 19:18 štafeta 5000 m muži - finále.

Rychlobruslení: 14:30 stíhací závod družstev muži - čtvrtfinále, 15:23 stíhací závod družstev ženy - čtvrtfinále, 16:12 stíhací závod družstev muži - semifinále.

Sjezdové lyžování: 13:45 slalom ženy - 1. kolo (Dubovská, Pauláthová, Strachová), 17:15 slalom ženy - 2. kolo.