Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Co bude s Hadamczikem? Kometa prohrála s posledními Vary a je desátá

Zůstane Alois Hadamczik na lavičce Komety i po prohře ve Varech? foto: Anna Vavríková, MAFRA

KARLOVY VARY/PRAHA - Sérii pěti proher v řadě sice hokejisté Komety Brno odvrátili páteční výhrou nad Vítkovicemi, v nedělním 42. kole extraligy však prohráli na ledě posledních Karlových Varů 3:5. V tabulce se tak propadli až na desáté místo a deset kol před koncem základní části mají už jen devítibodový náskok na příčky, které znamenají boj o záchranu v soutěži. Povede do klíčových duelů Kometu kouč Alois Hadamczik?
  18:30aktualizováno  20:17

Hadamczik vysvětluje příčiny krize: Tolik smůly jako v Kometě jsem ještě neměl

Energie, která o zisku tří bodů definitivně rozhodla ve třetí třetině, tak ukončila sérii čtyř porážek. Kometa naopak prohrála šestý z posledních sedmi duelů.

„Rozhodly přesilové hry. Domácí to třikrát trefili, ale jinak jsme při hře pět na pět byli lepší, i když jsme se přes jejich obranu jen těžko prokousávali,“ přiznal Hadamczikův asistent Kamil Pokorný.

„Věřili jsme, že utkání ve třetí třetině zvrátíme na svoji stranu. Bohužel po standardní situaci přišla šťastná střela domácích, která nakonec rozhodla,“ smutnil Pokorný.

Liberec zvítězil doma podvanácté za sebou

Hokejisté Liberce porazili Plzeň 2:1 v prodloužení a připsali si tak dvanáctou domácí výhru za sebou.

Západočeši však potvrdili, že s vedoucím týmem soutěže dokážou sehrát vyrovnanou partii. Právě indiáni totiž jako poslední dokázali v Liberci v listopadu vyhrát.

Duel rozhodla přesilovková branka Martin Bakoš v čase 60:19.

Alois Hadamczik.
Fanoušci Komety fandili i za hodně nelichotivého stavu pro své barvy

Hokejisté Olomouce porazili ve 42. kole extraligy Mladou Boleslav 1:0 a ukončili tak sérii tří porážek.

Duel rozhodl gól slovenského útočníka Dávida Buce, brankář Tomáš Vošvrda udržel poprvé v sezoně čisté konto. Šestí Hanáci tak mají stejný počet bodů jako pátá Mladá Boleslav.

Sparta vyhrála posedmé v řadě

Hokejisté Sparty zvítězili ve Vítkovicích 3:2. Upracovanou výhru favorita zařídil devět minut před koncem útočník Tomáš Netík.

Pět porážek v řadě. Hadamczik má ale od šéfů Komety stále důvěru

Sparta tak vyhrála sedmé utkání v řadě a Vítkovice dokázala porazit podesáté z posledních jedenácti utkání.

Duel rozhodl gól útočníka Petra Kanka. Host z prvoligového Havířova se v nejvyšší soutěži prosadil po pěti letech.Hokejisté Třince vyhráli na ledě Zlína 2:1 a ukončili tak sérii devíti domácích výher Beranů.

Oceláři vyhráli pátý z posledních šesti zápasů a posunuli se v tabulce na deváté místo.

Litvínov po pěti prohrách zabral

Hokejisté Litvínova zdolali Hradec Králové 5:1 a radovali se poprvé po pěti prohrách za sebou. Proti Mountfieldu bodovali poprvé v sezoně.

Utrápený Litvínov sebral lídrovi bod, Hadamczikova Kometa zabrala

Východočeši prohráli teprve podruhé z posledních sedmi zápasů.

Mistrovský Litvínov, který využil čtyři přesilové hry, se na předposledním místě přiblížil dvanáctým Vítkovicím na rozdíl pěti bodů.

Hokejisté Pardubic vyhráli nad Chomutovem 3:1 a po dvou porážkách se dočkali tříbodového zisku.

Piráti si na kluzištích soupeřů připsali již devátou prohru v řadě. Dvěma góly se na výhře Dynama podílel útočník Petr Sýkora.

Tipsport extraliga - 42. kolo:

Karlovy Vary - Kometa Brno 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Marosz (Bičánek, M. Rohan), 18. Huna (Bartek, Gulaši), 25. Bičánek (Marosz), 43. Vachovec (Bičánek, Kůs), 52. Kůs (Bartek, Baránek) - 23. Kaberle (V. Němec, Špirko), 29. Vondráček (H. Zohorna, Malec), 33. Ton (Burian).

Bílí Tygři Liberec - Škoda Plzeň 2:1 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Birner (Vampola), 61. Bakoš (Bulíř) - 44. Johnson (Kratěna, Bližňák).

Vítkovice Steel - Sparta Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Vandas (Kolouch, Kucsera), 35. Balán (Štencel) - 17. Pech, 23. Kumstát (Forman, J. Hlinka), 51. Netík (Polášek, Eminger).

PSG Zlín - Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. Urbanec (Čachotský, Roman Vlach) - 19. Kopecký, 44. Kanko (Svačina).

Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. F. Pavlík (R. Hanzl), 21. Lukeš (Hübl, Gerhát), 22. Frolo (Piroš, K. Černý), 32. R. Hanzl (F. Pavlík, Lukeš), 53. Gerhát (Hübl, F. Pavlík) - 18. Courchaine (Ihnacak, Frühauf).

Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 37. P. Sýkora (Marcinko), 56. Orsava (Gregorc, M. Beran) - 47. Ölvecký (Jánošík).

HC Olomouc - Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 27. Buc (Laš).