Clippers v NBA znovu vyhráli, Denver s Veselým neuspěl

11:39
NEW YORK - Basketbalisté Los Angeles Clippers si připsali v NBA osmou výhru za sebou, když porazili Phoenix 112:105. Jan Veselý pěti body a pěti doskoky nepomohl odvrátit prohru Denveru, který podlehl na půdě Charlotte 98:105.

Al Jefferson a Jan Veselý. foto: ČTK/AP

Clippers drží momentálně nejdelší vítěznou sérii v zámořské lize. Díky osmi výhrám v řadě jsou na čtvrtém místě Západní konference a ztrácejí jen dva a půl zápasu na vedoucí San Antonio.

Za výhrou nad Phoenixem je táhl Blake Griffin, jenž do svého vyfaulování stihl nastřílet 37 bodů. Griffin minul pouze dvakrát ze 16 pokusů z pole a 22 bodů dal již v první čtvrtině. Chris Paul přidal 17 bodů a 11 asistencí.

Suns v závěru stahovali manko 19 bodů, ale nepřiblížili se na méně než čtyři body. Po prohře vypadli z osmičky pro play off.

Poosmé z posledních deseti utkání prohrál Denver. Svěřenci Briana Shawa nestačili na Charlotte, které vedl Al Jefferson s 26 body. Veselý za poražené odehrál 12 minut a 47 sekund.

Po třech prohrách zvítězilo Miami, které porazilo Washington 99:90. Obhájcům titulu pomohla šňůra 12:0 v poslední čtvrtině. Floridský celek drželo hvězdné trio - LeBron James nastřílel 23 bodů a Dwyane Wade s Chrisem Boshem přidali po 22 bodech.

"Cítil jsem se dobře. Trenér mi svěřil míč a nechal mě tvořit akce. Dařilo se mi hrát agresivně," pochvaloval si po zápase Wade, jenž poprvé od ledna nastoupil ve dvou utkáních ve dvou dnech. Miami ztrácí ve Východní konference jediný zápas na vedoucí Indianu.

Počtvrté za sebou zvítězili New York Knicks, když porazili trápící se Philadelphii 123:110. Sixers na vítězství čekají už 17 zápasů. Knicks se vyplácí posunutí Amarého Stoudemirea do základní sestavy. Stoudemire proměnil devět z 10 pokusů z pole a nastřílel 23 bodů stejně jako Carmelo Anthony.

Knicks se ve Východní konferenci posunuli na deváté místo a ztrácejí tři a půl zápasu na osmou Atlantu. Hawks se v posledních týdnech trápí, ale tentokrát zvítězili na hřišti Utahu 112:110. Kyle Korver k výhře pomohl 26 body.