Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Cleveland otočil čtvrté utkání s Bostonem a je blízko finále NBA

8:43
CLEVELAND - Basketbalisté Clevelandu ve čtvrtém finále Východní konference play off NBA smazali šestnáctibodové manko, porazili Boston 112:99 a v sérii vedou 3:1. Kyrie Irving k výhře pomohl 42 body. Postoupit do finále třetím rokem po sobě mohou obhájci titulu už ve čtvrtek, kdy se bude hrát v Bostonu.

Basketbalisté Clevelandu ve čtvrtém finále Východní konference play off NBA smazali šestnáctibodové manko, porazili Boston. foto: Reuters

Celtics v první čtvrtině navázali na úspěšný závěr třetího utkání a po dvanácti minutách vedli 29:19. V průběhu druhé části se náskok hostů vyšplhal až na 16 bodů, ale v poločase už byl rozdíl jen desetibodový. Pak přišla zlomová třetí čtvrtina, kterou ovládli domácí Cavaliers 40:23 a v závěru už favorit žádné drama nepřipustil.

Jako klíčový moment utkání se paradoxně ukázal brzký čtvrtý faul LeBrona Jamese, který si připsal už v polovině druhé čtvrtiny. Od té chvíle převzal větší iniciativu v útoku Irving a do konce třetí části stihl nastřílet 33 bodů. Celkem dal 42 bodů, což je jeho nový osobní rekord v play off.

Ve druhé půli se rozehrál i James, který v ní zaznamenal 24 ze svých 34 bodů. Kevin Love v utkání přidal 17 bodů a 17 doskoků. Cavaliers v celém zápase stříleli se skvělou úspěšností 59,5 procenta.

Nejlepším střelcem Bostonu byl s 19 body Avery Bradley, o bod méně měl Jae Crowder. Náhradníci Celtics přestříleli lavičku domácích 23:7.