Citizens straší soky, Džeko a spol. smetli Tottenham 5:1

16:51
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize deklasovali Tottenham na jeho hřišti 5:1 a především díky čtyřem brankám útočníka Edina Džeka zůstávají po 3. kole v čele tabulky s plným počtem bodů. Dvěma asistencemi se blýskla debutující francouzská posila z Arsenalu Samir Nasri.

Samir Nasri a Edin Džeko v akci. foto: Reuters

Hosté byli na londýnském stadionu White Hart Lane od začátku lepším mužstvem a během prvního poločasu vyjádřili převahu dvěma Džekovými góly po přesných pasech Nasriho. Převaha "Citizens" pokračovala i po přestávce a po deseti minutách dokonal pětadvacetiletý bosenský forvard hattrick.

Za dalších pět minut zvýšil jeho argentinský kolega z útoku Sergio Agüero a po Kaboulově snížení v 68. minutě uzavřel skóre v třetí minutě nastavení opět hrdina zápasu Džeko. Bývalý hráč Wolfsburgu a Teplic během svého úvodního půlroku v Anglii sice vstřelil jen dvě ligové branky, ale na začátku nové sezony se dostal do výtečné střelecké formy. Ve třech utkáních Premier League se Džeko trefil šestkrát a s přehledem vede tabulku střelců.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho zvítězil v součtu s minulou sezonou pošesté za sebou, což se klubu naposledy povedlo v roce 1976. Tottenham, jenž úvodní kolo neodehrál kvůli nepokojům v Londýně, je po dvou porážkách poslední s hrozivým skóre 1:8.