Chomutov vstal z mrtvých, doma deklasoval Boleslav, do čtvrtfinále jde i Plzeň

18:15aktualizováno  22:10
CHOMUTOV/OSTRAVA - Hokejisté Chomutova deklasovali v rozhodujícím pátém utkání předkola play off extraligy Chomutov 6:1 a postoupili do čtvrtfinále, v němž se utkají s Třincem. Piráti tak před vlastními fanoušky dokonali obrat v sérii z 0:2 na 3:2. Stejný obrat v sérii se povedl i Plzni, která rozhodující zápas v sérii proti Vítkovicím vyhrála 2:1 gólem Davida Stacha z 95. minuty. Škoda se ve čtvrtfinále utká s obhájcem titulu z Liberce.

Hokejisté Chomutova porazili Boleslav i potřetí v řadě a postupují do čtvrtfinále. foto: ČTK

Růžička oslavil 1000. zápas v extralize výhrou, Chomutov srovnal sérii s Boleslaví

Severočechy, kteří obsadili v základní části sedmé místo, nasměroval za postupem dvěma góly v první třetině Ivan Huml.

Hned čtyřikrát se domácí prosadili v přesilových hrách, nejproduktivnějším hráčem utkání byl nakonec Vladimír Růžička mladší, jenž si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Předkolo play off hokejové extraligy - Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav,...
Vladimír Růžička na střídačce Chomutova.

Chomutov je prvním týmem, jemuž se podobný obrat v předkole podařil. Sérii hranou na tři vítězné zápasy dokázala z 0:2 na 3:2 otočit v historii play off samostatné české extraligy jen Olomouc v semifinále v roce 1994 proti Kladnu.

Předkolo play off- 5. zápasy:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (L. Chalupa, Skokan), 24. Flemming (V. Růžička ml., Kämpf), 28. V. Růžička ml., 33. Kämpf (Skokan, V. Růžička ml.), 37. D. Kaše (V. Růžička ml., Kämpf) - 52. Žejdl (Klepiš).

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 1:2 ve 2. prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 46. Kucsera (Vandas) - 34. Indrák, 95. Stach (Preisinger).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...