Chomutov i podruhé v ET porazil Spartu a bojuje o postup

21:29
PRAHA - Hokejisté Chomutova po středeční domácí vysoké výhře 7:0 vyhráli v European Trophy nad pražskou Spartou i v Litoměřicích 3:1 a jsou ve hře o postup na finálový turnaj Red Bull Salute.

Sparta - Chomutov foto: ČTK

Extraligový nováček se dostal v Jižní divizi s 12 body na druhé místo o bod před Spartu. Český mistr Pardubice si boj o play off zkomplikoval porážkou v České Třebové 0:3 s Libercem, který tak také ještě živí naději. Mimo hru jsou už České Budějovice, které podlehly Salcburku 3:5.

Chomutov naladěný dva dny starým úspěchem získal v Kalich Aréně vedení ve 12. minutě díky Zálešákovi a vzápětí zvýšil v přesilovce Důras. Před polovinou utkání sice zkorigoval stav Tenkrát, ale na začátku třetí dvacetiminutovky se prosadil znovu Důras. Piráty čeká poslední duel až 27. listopadu ve Vídni a budou vědět, zda je případná výhra posune do čtvrtfinále. Sparta sehraje poslední utkání 16. října opět v Litoměřicích také s Vídní.

Výsledky

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 1:0, 0:1), hráno v Litoměřicích Branky a nahrávky: 28. Tenkrát (I. Rachůnek, Jan Hanzlík) - 12. Zálešák (Lušňák, Hafenrichter), 15. Důras (Palin, Kraft), 43. Důras (Palin, Kraft).

HC Mountfield České Budějovice - Red Bull Salcburk 3:5 (0:2, 0:1, 3:2) Branky a nahrávky: 43. Suja (Knotek), 48. Dietz, 54. P. Mikuš (Vydarený, Podlešák) - 7. Maxwell (Raffl, Glenn), 20. Regier (Duncan), 26. DiBenedetto (Keller, Latusa), 57. Trattnig (Kinasewich), 60. Regier (Raffl). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Lhotský, Svoboda.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), hráno v České Třebové Branky a nahrávky: 46. Kica (Cebák), 59. Kudrna (Čakajík), 60. Havíř (Čakajík, Kudrna). Rozhodčí: Blecha, Homola - Čížek, Dřínovský.

HC Verva Litvínov - Neftěchimik Nižněkamsk 4:2 (1:0, 0:0, 3:2) Branky: 50. a 58. Majdan, 5. Ručinský, 58. Kubát - 47. Osala, 56. Polygalov.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Branky a nahrávky: 21. Gulaš (Havlíček, Slovák) - 25. Krejčiřík (Divíšek, T. Svoboda), 60. J. Hruška. Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Jelínek, Suchánek.

Pardubice mohly v České Třebové posílit své naděje na postup, ale nestačily na Liberec a připsaly si v pátém utkání druhou prohru. Bezbrankový stav prolomil až v 46. minutě Kica, potom 78 vteřin před koncem zvýšil Kudrna a 21 sekund před sirénou ještě v přesilovce skóroval Havíř. Liberec si v šestém zápase připsal třetí výhru a ještě má šanci se poprat o play off, Pardubice mají ještě na posílení naděje tři zápasy.

V Severní divizi, kde jsou suverénní švédská Lulea a Eisbären Berlín, už ztratil českobudějovický Mountfield šance na postup. Po čtvrteční výhře v Salcburku 3:0 dnes v odvetě s obhájcem triumfu v ET prohrával v 26. minutě už 0:3, když v úvodním dějství využili přesilovky Maxwell s Regierem a pak se prosadil také v početní výhodě DiBenedetto.

Jihočeši se nevzdali a díky gólům Suji, Dietze a Mikuše mezi 43. a 54. minutou vyrovnali. Jenže v 57. minutě vrátil Salcburku vedení Trattnig a při power play v oslabení pojistil výsledek do prázdné branky svou druhou trefou v utkání Regier.

Další dva české týmy ve stejné divizi si už bez šancí na play off vyměnily pozice na chvostu tabulky. Kometa Brno se v Plzni dočkala první výhry v soutěži po výsledku 2:1. Západočechy sice dostal do vedení po 16 vteřinách druhé třetiny Gulaš, ale v 25. minutě vyrovnal Krejčiřík a 31 vteřin před koncem rozhodl Jan Hruška. Předtím v třetí třetině domácí Pletka trefil horní tyč a následně hostující Dlouhý neproměnil trestné střílení.

Karlovy Vary po čtvrteční výhře nad domácím Salavatem Julajev 4:1 dnes prohrály na turnaj O pohár prezidenta Baškirské oblasti v Ufě s Novokuzněckem 2:5. Energie přitom vedla 2:0, když se trefil v sedmé minutě Skuhravý a po 61 vteřinách druhé části zvýšil Kumstát. Ale ještě v druhé třetině otočili stav Černych, Jefimov a v přesilovce Arzamascev. V závěrečné části se prosadil ještě z trestného střílení Robitaille a výsledek dovršil Loginov.

Litvínov doma zvítězil na dalším účastníkem Kontinentální ligy Nižněkamskem 4:2. Skóre otevřel v páté minutě v přesilovce Ručinský a další branky padly až v závěrečném dějství. Nejdříve v 47. minutě rovněž v početní výhodě vyrovnal Osala, ale za tři minuty se prosadil v další přesilovce Majdan, který v 53. minutě upravil na 3:1. Po Polygalovově snížení dovršil výsledek opět v početní výhodě Kubát.

Neftechimik s českými útočníky Janem Kolářem a Koukalem tak stejně jako na Slavii a v Kladně také poslední třetí zápas na české půdě prohrál.

Třinec se představil v Žilině, kde domácí drželi s Oceláři krok dvě třetiny, ale nakonec prohráli 2:7. V druhé části na gól Polanského odpověděl Valášek a na Bonkovu trefu v početní výhodě zareagoval Varga, ale v závěrečném dějství skórovali znovu Polanský, opět v přesilovce i Bonk a také Rákos, Lojek a Zagrapan.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...