Rozjetý Chomutov vyhrál i v Karlových Varech. Dvakrát se trefil Červenka

18:28aktualizováno  19:20
PRAHA - Hokejisté Chomutova vyhráli v Karlových Varech 4:2 a bodovali i ve čtvrtém utkání po reprezentační pauze. Pardubice málem prohospodařili čtyřbrankové vedení ve Vítkovicích, nakonec si však odvážejí těsnou výhru 5:4.

Hokejisté Chomutova (zleva) obránce Petr Šidlík, útočníci Michal Vondrka a Vladimír Růžička a obránce Adam Jánošík se radují z gólu. foto: ČTK

Karlovy Vary - Chomutov 2:4

Chomutov navázal na povedené výkony z poslední doby a v Karlových Varech vyhrál 4:2. Bodoval tak i ve čtvrtém střetnutí po reprezentační pauze, z toho třikrát vyhrál.

Na první dva góly hostů ještě dokázali karlovarští hokejisté odpovědět, branka Romana Červenky ze sedmé minuty třetí třetiny však už byla vítězná. Vítězství Chomutova pak stejný hráč pečetil trefou při power play soupeře.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 34. Bičánek (T. Rachůnek, Huna), 44. Koblasa (Kůs) - 15. V. Růžička ml. (Vondrka, Jánošík), 37. Chlouba, 47. Červenka (Tomica), 60. Červenka.

Vítkovice - Pardubice 4:5

Vítkovičtí hokejisté marně dotahovali manko, které nabrali na Pardubice. Ve třetí třetině prohrávali už 1:5, třemi góly během pěti minut ale udělali ze závěru drama.

Tři vteřiny před koncem pak dokonce vstřelili vyrovnávací gól, ten však kvůli kopnutí puku do branky nebyl uznán. Pardubice tak po dvou porážkách v řadě zabraly a získaly tři body. Vítězný gól si připsal Petr Sýkora.

HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 4:5 (1:1, 0:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Kolouch (Vandas), 51. Balán (Burger), 53. Kudělka (Klok, Ölvecký), 56. Szturc (Kudělka, Čerešňák) - 6. Tomášek (Bokroš), 21. Nahodil (P. Sýkora), 26. Rolinek (Nahodil), 32. Čáslava (J. Svoboda, Šimun), 41. P. Sýkora (Rolinek, Nahodil).

Olomouc - Zlín 3:2

Olomouc se dostala do vedení už v první minutě, kdy se dorážkou do odkryté branky trefil Laš. Za pět minut už domácí zásluhou Holce vedli o dva góly.

Zlín se však nepoložil a ještě před koncem první třetiny snížil Maruna. O vyrovnání se ve druhé části postaral Čachotský tečí. Vítězství však nakonec přeci jen připadlo Olomouci. Rozhodl o tom Herman, který deset minut před koncem zakončil Holcův průnik zlínskou obranou.

HC Olomouc - PSG Zlín 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Laš (J. Knotek, Buc), 6. Holec (Matai, Herman), 51. Herman (Holec, Matai) - 14. Maruna (Kotvan), 36. Čachotský (Kotvan, Cibák).