Chicago udolalo Tampu Bay a vyrovnalo stav finálové série NHL

7:22
CHICAGO - Hokejisté Chicaga po dvou předchozích porážkách zabrali a vítězstvím 2:1 nad Tampou Bay srovnali stav finálové série NHL na 2:2. Vítězný gól vstřelil Brandon Saad v čase 46:22 a Blackhawks v drtivém závěrečném náporu soupeře těsný náskok zuby nehty uhájili. Série se nyní stěhuje na Floridu, kde pokračuje v sobotu boj o Stanleyův pohár pátým dílem.

Hokejisté Chicaga po dvou předchozích porážkách zabrali a vítězstvím 2:1 nad Tampou Bay srovnali stav finálové série NHL na 2:2. foto: Reuters

Ostrý premiérový zápas od úvodní minuty v play off soutěže si odbyl hostující gólman Andrej Vasilevskij. Zdravotní stav totiž neumožnil nastoupit Benu Bishopovi, který v minulém utkání i přes problémy a sníženou pohyblivost vychytal týmu výhru. Jakoby ale Chicago nechalo nováčkovi prostor na adaptaci, neboť musel v první třetině zasahovat jen dvakrát. Podstatně nebezpečnější byla Tampa a několik zajímavých akcí vymyslel taky Ondřej Palát, jenže vše zůstalo bez gólového efektu.

VÝSLEDEK FINÁLE PLAY OFF NHL - 4. zápas

Chicago - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky:

27. Toews (Sharp, Hossa), 47. Saad (P. Kane) - 32. Killorn (Filppula, Stamkos).

Na začátku prostřední části se mohl Vasilevskij plně spolehnout na pomocníka v podobě levé tyčky. Na brankové konstrukci se nejdříve zastavila tečovaná střela Johnnyho Oduyi a zanedlouho ji orazítkoval ze sólového úniku i Patrick Sharp. Vzápětí ale štěstí ruského gólmana opustilo, když se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Jonathan Toews a otevřel skóre.

Z vedení se domácí dlouho neradovali. První útočná formace floridského klubu skvěle napadala v útočném pásmu a po výborné přihrávce Valtteriho Filppuly zpoza branky, kterou zmátl celou obranu včetně gólmana Corey Crawforda, pohodlně vyrovnal Alex Killorn. Zápas rozhodl odvážný průnik Saada, který se po vhazování natlačil před branku a Vasilevského překonal bekhendovou střelou mezi betony.

Ve stejné situaci bylo Chicago i minulý zápas a nakonec ve zbytku třetí třetiny dvakrát inkasovalo a prohrálo. Tentokrát stejný scénář nedopustilo, i když hosté měli při více než minutové hře bez brankáře několik gólových šancí. Domácí ale odolali a poprvé od roku 1968 skončila v NHL všechna čtyři finálová utkání rozdílem jediné branky.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.