Chelsea zlomily penalty. Kouč: Nebyli špičkoví sudí

14:19
LONDÝN - Nedělní šlágr anglické ligy mezi fotbalisty Chelsea a Manchesteru United poznamenalo několik sporných verdiktů sudího Howarda Webba. Londýňané i kvůli dvěma proměněným penaltám Waynea Rooneyho ztratili nadějné tříbrankové vedení a domácí kouč André Villas-Boas se hodně rozčiloval, že rozhodčí proti jeho týmu nařídil druhý pokutový kop. Trenér "Rudých ďáblů" Alex Ferguson však tvrdil, že hosté klidně mohli kopat čtyři penalty.

Chelsea - Manchester United (Rooneyho penalta) foto: Reuters

Tápající Chelsea ve šlágru 24. kola kráčela za pohodlným vítězstvím, pak ji ale srazily dvě penalty. Jedna za souboj Daniela Sturridge s Patricem Evrou a druhá po kontaktu Branislava Ivanoviče s Dannym Welbeckem. Hostující útočník přitom svůj pád hodně přifilmoval. "První penalta byla, o tom nechci diskutovat, ale druhá ne, to bylo špatné rozhodnutí. Welbeckova noha se zachytila o Ivanovičovu, za tohle nemůžete odpískat penaltu," zlobil se mladý portugalský trenér.

"Nejsem si jistý, jestli se Webb nesnažil kompenzovat něco z prvního poločasu. Možná neměl správný úhel, aby situaci dobře posoudil. Každopádně očekáváme ve špičkových zápasech špičkové rozhodčí a to se nám dnes nestalo," pokračoval Villas-Boas.

Penaltový rekord United

Připomněl, že Chelsea proti "Rudým ďáblům" doplatila na sporné verdikty rozhodčích už podruhé za sebou. Při podzimní prohře 1:3 na Old Trafford totiž nejméně v jednom případě inkasovala z ofsajdu. "Špičkového rozhodčího jsme neměli ani na Old Trafford, kdy jsme dostali dva góly z ofsajdu. Největším zklamáním je pro mě způsob, jakým se to stalo. V obou zápasech měly verdikty rozhodčího přímý vliv na výsledek," tvrdil Villas-Boas.

Manchester se v neděli stal prvním týmem v historii Premier League, který skóroval čtyřikrát po sobě z penalt. Dva pokutové kopy United proměnili v minulém kole proti Stoke, další dva měli k dispozici na Stamford Bridge.

Alex Ferguson.

Andrés Villas Boas.

"Rudí ďáblové" zahrávali v tomto ligovém ročníku už osm penalt, což je nejvíce z celé soutěže.

Kouč Ferguson se ale po zápase s Chelsea dožadoval hned čtyř pokutových kopů. "Dvě penalty ve druhém poločase jsme kopali správně. Myslím, že jsme mohli v zápase mít klidně čtyři," prohlásil Ferguson a připomněl situaci z prvního poločasu, kdy domácí Gary Cahill zastavil Welbecka, ale sudí Webb faul neodpískal.

I když jeho svěřenci dokázali na Stamford Bridge stáhnout tříbrankové manko, označil remízu za ztrátu. Vedoucí Manchester City totiž "Rudým ďáblům" v tabulce opět odskočil na rozdíl dvou bodů. "Kromě deseti minut po přestávce, ve kterých jsme dvakrát inkasovali, jsme hráli dobře a myslím, že jsme byli mnohem lepším týmem. Přišli jsme o dva body," dodal.