Chelsea vyhrála na hřišti Fulhamu a vrátila se na třetí místo

Petr Čech

23:12
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhráli 3:0 na hřišti Fulhamu a vrátili se na třetí místo tabulky Premier League před Arsenal. Vedoucí Manchester United dvakrát doháněl ztrátu na hřišti West Hamu a po remíze 2:2 vede před úřadujícími šampiony City o 13 bodů.

Fotbalista Chelsea Fernando Torres střílí gól foto: ČTK

Chelsea vyhrála v derby bez větších problémů díky brankám obránců. Skóre otevřel po půlhodině hry dalekonosnou ránou David Luiz, jenž překonal Marka Schwarzera z více než 30 metrů, další dvě trefy přidal stoper John Terry. Čechův tým tak v tabulce předstihl o bod Arsenal a navíc má zápas k dobru. Navzdory ztrátě bodů na West Hamu se Manchester United znovu o něco přiblížil jubilejnímu 20. titulu. Z posledních pěti zápasů stačí svěřencům Alexe Fergusona získat šest bodů.

Remízu zachránil United nizozemský kanonýr Robin van Persie, jenž stanovil konečný výsledek v 77. minutě svou jednadvacátou brankou v sezoně. V tabulce střelců mu chybí jeden gól k dostižení vedoucího Luise Suáreze z Liverpoolu. Manchester City si udržel teoretickou naději na obhajobu titulu díky vítězství 1:0 nad Wiganem. Zápas týmů, které se 11. května utkají ve finále Anglického poháru, rozhodl sedm minut před koncem Carlos Tévez.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo

Manchester City - Wigan 1:0 (83. Tévez)

West Ham United - Manchester United 2:2 (16. Vaz Te, 55. Diame - 31. Valencia, 77. Van Persie)

Fulham - Chelsea 0:3 (43. a 71. Terry, 30. Luiz)