Chelsea v závěru otočila zápas v Blackburnu a dál vede o pět bodů

21:14
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance otočili zápas 10. kola anglické ligy v Blackburnu a vyhráli 2:1. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho díky gólu Branislava Ivanoviče z 84. minuty dál vedou tabulku o pět bodů před Arsenalem a Manchesterem United. Arsenalu zajistil nejtěsnější domácí výhru 1:0 nad posledním West Hamem až dvě minuty před koncem Alexandre Song.

Radost Chelsea. foto: Reuters

Manchester United porazil ve šlágru kola Tottenham na svém hřišti 2:0 a zůstává jediným neporaženým týmem. Naopak druhý manchesterský klub City nečekaně prohrál 1:2 na půdě předposledního Wolverhamptonu, podruhé za sebou v soutěži nebodoval a na první místo ztrácí už osm bodů.

Mistrovskou Chelsea na stadionu Ewood Park zaskočil po 20 minutách hlavičkující útočník Benjani Mwaruwari, který překonal Čecha po pěti soutěžních zápasech a 502 minutách. Hosté stihli vyrovnat ještě před přestávkou, když ve 39. minutě po Drogbově přiklepnutí zavěsil dělovkou zblízka Nicolas Anelka. Francouzský útočník potvrdil proti Blackburnu svou výjimečnou střeleckou formu a v patnáctém ligovém utkání mu vstřelil už jedenáctou branku. "Blues" byli blízku třetímu ligovému venkovnímu utkání za sebou bez vítězství, ale šest minut před koncem dokonal obrat srbský obránce Ivanovič.

Arsenal rozhodl až v 88. minutě
Arsenal se v londýnském derby proti outsiderovi dlouho trápil. Naděje West Hamu držel výbornými zákroky brankář Robert Green a domácí trefili v druhém poločase dvakrát brankovou konstrukci. Tři body zajistil "Kanonýrům" až v 88. minutě kamerunský záložník Song, který zblízka hlavičkoval po nadýchaném centru Gaela Clichyho. Pouze na lavičce Arsenalu zůstal záložník Tomáš Rosický, který poprvé v sezoně nezasáhl do utkání Premier League ani jako střídající hráč. Nezahráli si ani záložník West Hamu Radoslav Kováč a náhradní brankář Marek Štěch.

Manchester United bez zraněného útočníka Wayneho Rooneyho potvrdil proti Tottenhamu výbornou bilanci. Svěřenci Alexe Fergusona v posledních 26 utkáních s londýnským celkem neprohráli a na svém stadionu Old Trafford je "Kohouti" neporazili už 21 let. Skóre otevřel po půl hodině hry ze standardní situaci razantní hlavičkou srbský stoper a kapitán Nemanja Vidič. Druhou kontroverzní branku rozhodl utkání šest minut před koncem křídelní záložník Nani. Portugalec zahrál rukou a hostující brankář Heurelho Gomes si poté v domnění rozehrání standardní situace předkopl míč, který vracející se Nani překvapivě umístil do branky. Rozhodčí Marc Clattenburg uznal gól i přes mohutné protesty hráčů Tottenhamu.

Man City prohrál na půdě Wolverphamptonu
Ambiciózní Manchester City začal proti Wolverphamptonu dobře a ve 23. minutě se po Adebayorově penaltě dostal do vedení. Nenad Milijaš ale už po sedmi minutách vyrovnal a David Edwards v druhém poločase rozhodl o teprve druhé výhře "Vlků" v sezoně. Hostům v útoku citelně chyběl zraněný nejlepší střelec Carlos Tévez, kterého nedokázal zastoupit ani talentovaný Mario Balotelli. Letní posila z Interu Milán se vrátila po více než dvouměsíčním zranění kolena a poprvé v novém klubu nastoupila v základní sestavě.

Premier League - 10. kolo

Arsenal - West Ham United 1:0 (88. Song), Blackburn - Chelsea 1:2 (22. Mwaruwari - 39. Anelka, 84. Ivanovič), Everton - Stoke 1:0 (67. Yakubu), Fulham - Wigan 2:0 (30. a 44. Dempsey), Wolverhampton - Manchester City 2:1 (30. Milijaš, 57. Edwards - 23. Adebayor z pen.), Manchester United - Tottenham 2:0 (31. Vidič, 84. Nani).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...