Chelsea v lize potřetí ztratila, Manchestery padly

16:46aktualizováno  22:55
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance remizovali v anglické lize s Tottenhamem 1:1. Závěr utkání dohrávali "Blues" bez vyloučeného Fernanda Torrese. Španělský útočník musel ze hřiště v 81. minutě, kdy po faulu na Nizozemce Jana Vertonghena uviděl druhou žlutou kartu. Svěřenci trenéra Josého Mourinha zaznamenali v 6. kole Premier League už třetí bodovou ztrátu a mohou přijít o třetí místo. Bodové ztráty Tottenhamu využil Arsenal a díky výhře 2:1 na hřišti Swansea vede ligu o dva body.

Frank Lampard se vrací do Chelsea jako trenér. foto: Reuters

O všechny body přišel mistrovský Manchester United, který doma nestačil na West Bromwich (1:2) a prohrál podruhé za sebou. Konkurenční City podlehlo 2:3 na hřišti Aston Villy, za kterou odehrál celý zápas Libor Kozák odehrál.

Tottenham poslal proti Chelsea do vedení po necelých dvaceti minutách třetí ligovou trefou sezony Islanďan Gylfi Sigurdsson. Ve druhém poločase dokázali hosté vyrovnat, když se po přímém kopu střídajícího Juana Maty prosadil hlavou John Terry.

6. kolo

• Tottenham - Chelsea 1:1 (19. Sigurdsson - 65. Terry)
  • Aston Villa - Manchester City 3:2 (51. El Ahmadi, 74. Bacuna, 76. Weimann - 45. Touré, 75. Džeko)
  • Fulham - Cardiff 1:2 (45. Ruiz - 12. Caulker, 90.+2 Mutch)
  • Hull - West Ham United 1:0 (12. Brady z pen.)
  • Manchester United - West Bromwich 1:2 (57. Rooney - 54. Amalfitano, 67. Berahino)
  • Southampton - Crystal Palace 2:0 (47. Osvaldo, 49. Lambert)
  • Swansea - Arsenal 1:2 (81. Davies - 58. Gnabry, 62. Ramsey).

Oba soupeři se rozešli smírně již posedmnácté v historii, Chelsea i přes další ztrátu zůstává v posledních sedmi vzájemných duelech neporažena. Naposledy se Tottenham radoval z výhry nad svým dnešním soupeřem v dubnu 2010, kdy zvítězil 2:1.

Soupeřům v čele ligy se utrhl Arsenal, který zaznamenal na hřišti Swansea páté vítězství v novém ročníku a osmou výhrou v řadě na hřištích soupeřů zároveň vyrovnal klubový rekord. První gól Arsenalu vstřelil osmnáctiletý záložník Serge Gnabry, který se tak stal po Cescu Fábregasovi druhým nejmladším střelcem v dresu "Gunners". Tomáš Rosický po zranění z utkání české reprezentace v Itálii ještě nehrál.

Osmnáctkrát v řadě dokázali United bodovat ve vzájemném střetnutí s West Bromwichem, podevatenácté již nikoli. Na gól Francouze Morgana Amalfitana ve druhém poločase ještě zareagoval během tří minut Wayne Rooney, o zisku tří bodů pro hosty ale rozhodl v 67. minutě Saido Berahino.

Aston Villa poprvé s Kozákem v základní sestavě dokázala doma proti "Citizens" dvakrát vyrovnat, druhou porážku sezony zasadil týmu trenéra Manuela Pellegriniho čtvrt hodiny před koncem Andreas Weimann. Soupeř Plzně v Lize mistrů hrál v sestavě: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Milner, Fernandinho, Touré, Nasri (66. Navas) - Negredo, Džeko (74. Jovetič).

Dařilo se i dvěma ligovým nováčkům v duelech s londýnskými týmy. Hull porazil na domácí půdě West Ham 1:0, Cardiff zvítězil 2:1 na hřišti Fulhamu.