Chelsea triumf v poháru neobhájí, vyřadil ji Manchester City

21:18
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem triumf v Anglickém poháru neobhájí. V semifinále prohráli na londýnském stadionu Wembley 1:2 s Manchesterem City, který ve finále 11. května vyzve Wigan.

Manchester City. Radující se Samir Nasri. foto: Reuters

Český reprezentant byl od úvodu zápasu zaměstnanější než obvyklý náhradník v brance City Costel Pantilimon, útoku soupeře ale neodolal teprve ve 35. minutě, kdy už se hra začínala vyrovnávat. Samir Nasri dostal v pokutovém míč od Sergia Agüera, a když ho nedokázal argentinskému útočníkovi prostrčit zpět, sám ho poslal do sítě.

Druhý gól zařídil hned v úvodu druhého poločasu Agüero, který využil centr Garetha Barryho a poslal míč hlavou chytrým lobem za bezmocného Čecha na zadní tyč.

V 66. minutě zdramatizoval zápas ranou přes hlavu Demba Ba a jako první střelec v tomto ročníku poháru překonal obranu City. Ba a záložník Juan Mata vzápětí ve výborných šancích nevyrovnali. I ve zbytku zápasu viděli fanoušci krásný fotbal s řadou šancí na obou stranách, ale gól již nepadl.

Chelsea, která vyhrála čtyři z posledních šesti ročníků, může o trofej usilovat ještě v Evropské lize, kde ji čeká semifinále s Basilejí.

Manchester City může Anglický pohár vyhrát pošesté, naposledy v roce 2011 porazil ve finále Stoke 1:0.