Chelsea dohrávala duel s United v devíti. A padla

19:04
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem dohnali ve šlágru anglické ligy s Manchesterem United dvougólové manko, po dvou vyloučeních v závěru ale prohráli 2:3. Před svým dnešním soupeřem a Manchesterem City vedou tabulku již jen o bod. Everton remizoval v 219. městském derby s Liverpoolem 2:2 a na vítězství v duelu s tradičním rivalem čeká již pět zápasů.

Branislav Ivanovič inkasuje červenou kartu foto: Reuters

Čech inkasoval poprvé už ve čtvrté minutě, když se míč po střele nejlepšího střelce ligy Robina van Persieho odrazil od tyče do zad obránce Luize a do sítě. Nizozemec dal svůj sedmý gól v tomto ročníku o osm minut později, kdy už se trefil rovnou mezi tyče po nahrávce Valencii.

Domácí Chelsea se z šokujícího úvodu vzpamatovala přibližně po půlhodině a dostala soupeře pod vytrvalý tlak. Ten zúročil minutu před přestávkou technickým přímým kopem Mata a osm minut po pauze pak důraznou hlavičkou vyrovnal Ramires.

9. kolo anglické ligy

Everton - Liverpool 2:2 (22. Osman, 35. Naismith - 15. vlastní Baines, 20. Suárez), Newcastle - West Bromwich 2:1 (35. Ba, 90.+3 Cissé - 55. Lukaku), Southampton - Tottenham 1:2 (66. Rodríguez - 15. Bale, 39. Dempsey), Chelsea - Manchester United 2:3 (44. Mata, 53. Ramires - 4. vlastní Luiz, 12. Van Persie, 75. Hernández).

Místo dokonání obratu však "Blues" ztratili dva hráče a s nimi i naději na útočnou hru. Nejprve byl za taktický faul na unikajícího Younga vyloučen Ivanovič, vzápětí rozhodčí chybně ukázal druhou žlutou kartu Torresovi za simulování.

United přesilovku rychle využili. Hernándeze sice napřed výborným zákrokem vychytal Čech a míč vyrazil na tyč, mexický útočník ovšem hned dostal míč zpět od Rafaela a z ofsajdové pozice poslal "Rudé ďábly" do rozhodujícího trháku. Manchester vyhrál na Stamford Bridge po deseti letech a soupeři připravil první ligovou porážku v sezoně.

Javier Hernadez (vlevo) a Patrice Evra z Manchesteru United

Liverpool se dostal v derby do vedení v 15. minutě, kdy střílený centr útočníka Suáreze srazil do vlastní sítě Baines. Uruguayec branku oslavil kontroverzním gestem, když skočil k nohám trenéra Evertonu Davida Moyese, který ho před utkáním kritizoval za časté simulování.

Přes vytrvalý pískot domácích fanoušků to byl znovu pětadvacetiletý Suárez, kdo po centru Gerrarda o pět minut později zvýšil na 2:0. Everton se nicméně nevzdal a během čtvrt hodiny srovnal zásluhou dorážky Osmana do protipohybu brankáře a střely Naismithe po centru Fellainiho.

I přes řadu šancí již další branka nepadla. Liverpool si do tabulky připsal desátý bod a s pouhými dvěma výhrami z devíti kol pokračuje v bídném úvodu sezony. Everton přišel o čtvrté místo, kde ho zásluhou výhry 2:1 nad Southamptonem vystřídal Tottenham.