Chelsea se povedla odplata, vyřadila United z poháru

23:24
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance porazili v dramatickém osmifinále Ligového poháru 5:4 v prodloužení Manchester United. Londýnský celek tak oplatil "Rudým ďáblům" tři dny starou domácí porážku 2:3 ze šlágru Premier League.

Fotbalisté Chelsea (zleva) Ashley Cole, John Obi Mikel a John Terry foto: Reuters

Chelsea na Stamford Bridge třikrát prohrávala o gól, podařilo se jí ale i zásluhou dvou penalt pokaždé srovnat. Zápas poslal do prodloužení na poslední chvíli v třetí nastavené minutě řádné hrací doby z pokutového kopu Hazard.

V 97. minutě pak zajistil Chelsea poprvé vedení Sturridge a postup ligového lídra do čtvrtfinále prakticky zpečetil pět minut před koncem prodloužení Ramires. V poslední minutě ještě Giggs podruhé v utkání překonal Čecha a z penalty upravil na konečných 4:5.

Triumf z minulé sezony neobhájí Liverpool, jenž vypadl po domácí prohře 1:3 se Swansea. Porážka byla pro liverpoolského kouče Brendana Rodgerse o to trpčí, že na Anfield v červnu přišel právě z tohoto velšského klubu.