Chelsea se dál vzdaluje titul. Remizovala s Norwichem

21:10
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea v anglické lize znovu zaváhali a ve 22. kole uhráli na hřišti nováčka Norwiche jen bezbrankovou remízu. Svěřenci trenéra Andrého Villase-Boase se v posledních sedmi utkáních Premier League jen dvakrát radovali z vítězství a ještě více snížili své šance na mistrovský titul.

ilustrační foto foto: Reuters

Chelsea s reprezentačním brankářem Petrem Čechem utrpěla první ztrátu už v prvním poločase, když musel kvůli poraněnému lýtku odstoupit Frank Lampard. Hostům se bez klíčového záložníka nedařila kombinace. Největší šanci utkání měl po hodině hry Fernando Torres, ale zblízka minul odkrytou branku.

Sobotní výsledky

Norwich - Chelsea 0:0, Everton - Blackburn 1:1 (21. Cahill - 75. Goodwillie), Fulham - Newcastle 5:2 (59., 65. a 89. Dempsey, 52. Murphy z pen., 68. Zamora z pen. - 43. Guthrie, 85. Ben Arfa), QPR - Wigan 3:1 (33. Helguson z pen., 45. Buzsaky, 81. Smith - 66. Rodallega), Stoke - West Bromwich 1:2 (86. Jerome - 35. Morrison, 90.+1 Dorrans), Sunderland - Swansea 2:0 (14. Sessegnon, 85. Gardner), Wolverhampton - Aston Villa 2:3 (21. Kightly, 31. Edwards - 51. a 84. Keane, 11. Bent z pen.), Bolton - Liverpool 3:1 (4. M. Davies, 29. Reo-Coker, 50. Steinsson - 37. Bellamy).

Španělský útočník v Chelsea dál tápe a na gól čeká už přes tři měsíce. Další příležitosti "Blues" zlikvidoval pozorný brankář John Ruddy, který výrazně přispěl k vůbec prvnímu čistému kontu Norwiche v této sezoně. Čech neinkasoval v rámci anglické ligy podruhé v řadě a celkově pošesté v aktuálním ročníku.

Liverpool prohrál na hřišti dosud předposledního Boltonu 1:3 a nepřiblížil se kýženým příčkám, zajišťujícím účast v Lize mistrů. "Reds" z posledních šesti ligových duelů jen jednou naplno bodovali.

Wanderers si na svém Reebook Stadionu vypracovali v úvodní půlhodině dvoubrankový náskok díky Marku Daviesovi a Nigelu Reo-Cokerovi. Ještě před přestávkou sice dokázal snížit Graig Bellamy, ale poslední slovo patřilo v 50. minutě domácímu Gretaru Steinssonovi. Bolton přerušil desetizápasovou ligovou sérii proher s Liverpoolem, která trvala od září 2006, a odpoutal se od sestupových pozic.