Chelsea s Čechem znovu neinkasovala, bodovaly i Arsenal a United

16:44aktualizováno  20:54
LONDÝN - Fotbalisté mistrovské Chelsea doma porazili Stoke 2:0 a také v třetím kole anglické ligy zvítězili. Brankář Petr Čech navíc znovu neinkasoval. Arsenal vyhrál v Blackburnu 2:1 a poprvé v soutěži naplno bodoval na hřišti soupeře. Záložník Tomáš Rosický přišel na trávník až v 68. minutě za kapitána londýnského týmu Fábregase. Tři body dnes získal i Manchester United, který doma porazil West Ham 3:0.

ilustrační foto foto: Reuters

Vedoucí Chelsea neinkasovala v Premier League už šest zápasů a 586 minut. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho proti Stoke sice nezopakovali dvě úvodní vysoké výhry 6:0, ale tři body si proti outsiderovi bezpečně pohlídali.

Domácí mohli jít na Stamford Bridge do vedení už v 11. minutě, ale Lampardovu slabou penaltu zlikvidoval brankář Sörensen. Zkušeného dánského reprezentanta překonal až ve 32. minutě Francouz Malouda po přesném Terryho pasu. Vedení Chelsea pojistil čtvrt hodiny před koncem z dalšího pokutového kopu kanonýr Drogba, který se stejně jako Malouda trefil v soutěži už počtvrté. Stoke zůstává bez bodu.

Hráči Arsenalu se v Ewood Parku poprvé prosadili po 20 minutách. Útočník Walcott navázal na hattrick z minulého kola a křížnou střelou k tyči zaznamenal svou čtvrtou ligovou branku v sezoně. Už za sedm minut později vyrovnal svým prvním gólem v Premier League za Blackburn senegalský útočník Mame Biram Diouf, který proměnil ideální přihrávku svého jmenovce a krajana El Hadjiho.

O nejtěsnější výhře Arsenalu, jemuž se už ve 35. minutě zranil nizozemský útočník Van Persie, rozhodl šest minut po přestávce pohotovou dorážkou Rus Aršavin.

Skóre na manchesterském stadionu Old Trafford otevřel z penalty po půlhodině hry útočník Wayne Rooney, který vstřelil soutěžní branku na klubové i reprezentační úrovni po dlouhých pěti měsících, třinácti zápasech a více než 1100 minutách.

Náskok "Rudých ďáblů" zdvojnásobil pět minut po přestávce Portugalec Nani a třetí branku zaznamenal v 69. minutě akrobatickým kopem z voleje bulharský forvard Berbatov.

Nový trenér West Hamu Avram Grant tak ani ve svém třetím utkání v sezoně nedokázal s týmem bodovat. Londýnský klub navíc už podvacáté za sebou v lize nevyhrál na půdě soupeře. Český záložník "Kladivářů" Radoslav Kováč znovu zůstal pouze na lavičce s náhradním brankářem Markem Štěchem.

Ve třetím ligovém zápase poprvé prohráli fotbalisté Tottenhamu, kteří doma překvapivě podlehli Wiganu 0:1. "Kohouti" na svém stadionu nebodovali po sedmnácti soutěžních zápasech. Hosté díky brance Kolumbijce Rodallegy z 80. minuty zaznamenali nejen první gól a body v sezoně, ale také vůbec první historickou výhru na stadionu White Hart Lane. V minulé sezoně tu "Latics" inkasovali ostudný debakl 1:9.