Chelsea prohrála na půdě Sunderlandu a končí v Ligovém poháru

Petr Čech

11:43
Fotbalisté anglické Chelsea bez odpočívajícího brankáře Petra Čecha vypadli ve čtvrtfinále Ligového poháru. Na hřišti Sunderlandu, za který odehrál celý zápas i obránce Ondřej Čelůstka, prohráli 1:2 v prodloužení. Manchester City vyhrál na hřišti druholigového Leicesteru 3:1 a jde dál.

Ki Sung Yueng posílá balon do sítě. foto: ČTK

Chelsea poslal do vedení vlastní zásah Leeho Cattermolea. Záložník Sunderlandu srazil míč do branky ve 46. minutě a rozhodčí Anthony Taylor jako první v soutěži využil k uznání gólu signalizace od technologie hlídající brankovou čáru.

Londýnský celek měl sice poté i nadále převahu, ale nedokázal proměnit šance a Sunderland toho využil k otočení skóre. Velkou zásluhu na tom měl bývalý hráč Chelsea Fabio Borini, který nejprve dvě minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal a v závěru prodloužení poté přihrál korejskému záložníkovi na vítězný gól.

"Hrajeme skvělý fotbal, ale nedokážeme soupeře dorazit a neproměňováním šancí ho držíme při životě. Ještě jsme neprohráli zápas proto, že bychom hráli špatně, nebo že by byl soupeř lepší," řekl po vyřazení trenér třetího celku Premier League José Mourinho.

"Dát gól těsně před koncem normální hrací doby a pak ještě těsně před koncem prodloužení je výjimečné," přidal kouč Sunderlandu Gus Poyet. "Z postupu mám radost hlavně kvůli fanouškům, protože zatím to pro ně byla velmi těžká sezona. Ale semifinále poháru by jim mohlo trochu zvednout náladu," dodal.

Bez problémů naopak postoupil Manchester City, jenž díky dvěma gólům Edina Džeka a jednomu zásahu Aleksandara Kolarova vyhrál 3:1 na hřišti druholigového Leicesteru City. Zbývající čtvrtfinále Stoke - Manchester United a Tottenham - West Ham jsou na programu dnes večer.