Chelsea přejela Arsenal. Liverpool jde ke dnu, nestačil ani na nováčka

18:46aktualizováno  21:09
LIVERPOOL - Fotbalisté mistrovské Chelsea porazili ve šlágru 7. kola anglické ligy Arsenal na svém stadionu 2:0 a po šesté výhře v sezoně si pojistili první místo v tabulce s čtyřbodovým náskokem před druhým Manchesterem City.

Chelsea - Arsenal. foto: Reuters

Skóre zápasu otevřel domácí kanonýr Didier Drogba, který vstřelil "Kanonýrům" třináctý gól v jedenácti zápasech. Druhou trefu přidal pět minut před koncem dalekonosnou ranou z trestného kopu brazilský stoper Alex.

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho, který na utkání nechyběl, přestože mu v týdnu zemřel otec, porazili Arsenal v pátém derby za sebou. "Den po smrti Carlova otce byl trochu hluchý. Ale poslední dva dny hráči trénovali skvěle," řekl Ancelottiho asistent Ray Wilkins.

Český brankář Petr Čech navíc na Stamford Bridge neinkasoval už v osmém soutěžním zápase za sebou a celkem drží neprůstřelnost 781 minut. "Vždycky nás potěší, když je porazíme. Většinou to není nic pěkného na pohled, ale pokaždé jsme efektivní," přidal Wilkins.

Záložník Arsenalu Tomáš Rosický, který v pondělí oslaví třicáté narozeniny, nastoupil až na posledních dvacet minut. Hostujícím hráčům, kteří po druhé ligové prohře za sebou klesli na čtvrtou příčku, znovu citelně chyběl zraněný kapitán Cesc Fábregas.

"Musíme dál bojovat, rvát se a dostat zpět do hry naše klíčové hráče. Ale prohrát takový zápas nás hrozně mrzí," řekl kouč Arsenalu Arséne Wenger. "Měli jsme šanci za šancí, ale nedokázali jsme dostat míč do sítě. Dnešní zápas byl důkazem, že můžete hrát dobře a prohrát," dodal.

LIVERPOOL JE V KRIZI
Steven Gerard.
Liverpool prohrál na domácím hřišti 1:2 s nováčkem z Blackpoolu a nadále se utápí v krizi. Slavný klub navíc poprvé od září 1964 zakončil kolo na sestupové příčce. "Jejich skvělý výsledek je naší noční můrou. Byl to velmi špatný den, víc k tomu říct nejde," poznamenal trenér Liverpoolu Roy Hodgson.

Blackpool, jehož hráči před výkopem přišli na hřiště s fotoaparáty a fotili si slavný stadion Anfield Road, si už v úvodní pětačtyřicetiminutovce vypracoval dvoubrankové vedení, ve které se trefili Charlie Adam z penalty a Luke Varney. Liverpoolu, kterému se už v desáté minutě zranil útočník Fernando Torres, se povedl nástup do druhého poločasu a hlavičkou snížil Sotirios Kyrgiakos.

Řecký stoper navíc mohl v posledních vteřinách z velké šance vyrovnat, ale hostující brankář Matt Gilks ho vychytal. Liverpoolu v tabulce mu patří se ziskem šesti bodů až 18. příčka. Hodgsonovi svěřenci navíc v posledních pěti soutěžních zápasech nevyhráli.

MANCHESTER CITY OPĚT NEZAVÁHAL
Manchester City - Newcastle (Robert Mancini).
Naopak Manchester City v souboji dalším nováčkem z Newcastlu překvapení nepřipustil a vyhrál 2:1. Skóre otevřel trefou z penalty a pátým gólem v sezoně Argentinec Carlos Tévez a po vyrovnávacím gólu jeho krajana Jonáse Gutierréze rozhodl těsně před koncem o výhře City střídající záložník Adam Johnson. Manchester díky němu udržel domácí neporazitelnost.

Newcastle už po čtyřech minutách hry přišel o zraněného Hatema Ben Arfu, který opustil hřiště s kyslíkovou maskou po tvrdém zákroku Nigela de Jonga. Třiadvacetiletý Francouz byl s podezřením na zlomený kotník odvezen do nemocnice.

Poločas nedohrál ani Ben Arfův spoluhráč Fabricio Coloccini, kterého nahradil obránce Sol Campbell. Šestatřicetiletý stoper se tak po Ryanu Giggsovi z Manchesteru United zapsal do historie jako druhý hráč, který nastoupil ve všech sezonách Premier League od jejího založení v roce 1992.

Anglická Premier League - 7. kolo

Manchester City - Newcastle 2:1 (18. Tévez z pen., 75. A. Johnson - 24. Gutiérrez), Liverpool - Blackpool 1:2 (53. Kyrgiakos - 29. Adam z pen. 45.+1 Varney), Chelsea - Arsenal 2:0 (39. Drogba, 85. Alex).