Chelsea postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů, dál jde i Real Madrid

Petr Čech

23:01
Jedinými dvěma českými fotbalisty, kteří letos postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů, jsou brankář Petr Čech a obránce Tomáš Kalas z Chelsea. Čech neměl v osmifinálové odvetě s Galatasarayem Istanbul skoro žádnou práci. Kalas byl na hřišti při svém debutu jen několik posledních sekund, ale i on mohl slavit vítězství 2:0.

Přátelské obětí. Drogba a Terry. foto: ČTK/AP

Real Madrid po vysoké výhře 6:1 v Německu nepřipustil senzaci. Naopak, Schalke porazil i doma - 3:1.

Čech si užil další velký den. Jako první český fotbalista a devatenáctý celkově si v Lize mistrů připsal 100. start. Při svém jubileu společně s parťáky z Chelsea vyřadil bývalého spoluhráče a kamaráda Didiera Drogbu bez větších potíží.

V minulých týdnech si postup mezi nejlepší osmičku zajistily týmy Bayernu Mnichov, Barcelony, Paris St. Germain a Atlétika Madrid. Zbylá dvě osmifinále Manchesteru United s Olympiakosem a Dortmundu s Petrohradem jsou na programu ve středu.

Losování čtvrtfinálových dvojic proběhne v pátek ve švýcarském Nyonu.

Chelsea - Galatasaray Istanbul 2:0 (2:0)

Turecký celek v Anglii nikdy nevyhrál a na stadionu Stamford Bridge na tom nic nezměnil. Potřeboval dát gól, protože úvodní duel v Turecku skončil remízou 1:1, jenže v Londýně už byla Chelsea jasně lepší a soupeři nedovolila téměř nic.

Už po třech minutách předvedla rychlou kombinaci na pravé straně, po níž pálil z úhlu útočník Samuel Eto'o. K cestě míče za záda brankáře Muslery přispěla i teč obránce Chedjoua.

Tři minuty před koncem prvního poločasu dodal anglickému týmu klid Gary Cahill, když po rohovém kopu uklidil do brány vyraženou hlavičku svého kolegy z obrany Johna Terryho. V tu chvíli bylo jasné, že se nebude prodlužovat, Galatasaray potřeboval dát k postupu tři góly.

Neskóroval však ani jednou. Fanoušci Chelsea sice Drogbu přivítali velmi vřele, ale stejně tak se mu věnovala domácí obrana. Střelec z Pobřeží slonoviny tak svůj milovaný klub nerozesmutnil.

Po přestávce měla Chelsea další šance, ale zůstalo u dvoubrankového náskoku, a tak mohl trenér José Mourinho poslat na krátkou zkušenou i mladého Kalase.

Branky: 4. Eto'o, 42. Cahill. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Oscar, Ivanovič - Melo, Drogba. Diváci: 41.000. První zápas: 1:1, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Willian (90.+3 Kalas), Ramires, Oscar (81. Schürrle), Lampard, Hazard - Eto'o (85. Torres). Trenér: Mourinho.

Galatasaray: Muslera - Eboué (77. Hajrovič), Chedjou, Kaya, Telles - B. Yilmaz (53. Bulut), Kurtulus (67. Balta), Ínan, Melo, Sneijder - Drogba. Trenér: Mancini.

Real Madrid - Schalke 3:1 (1:1)
Vzhledem k tomu, že Schalke prohrálo první zápas na svém hřišti rozdílem pěti branek, byla odveta prakticky zbytečná. A na základní sestavě Realu Madrid to bylo znát: nastoupila sice největší hvězda Cristiano Ronaldo, ale i několik náhradníků a mladíků.

Jedna z nadějí, Jesé, se však hned na začátku zranil a musel ho vystřídat Gareth Bale. A právě ten přihrál v 22. minutě na vedoucí gól - komu jinému než Ronaldovi, jenž poslal míč do sítě z několika metrů.

Schalke si připsalo čestný gól i v odvetě, po půlhodině se o něj postaral díky sprintu přes půlku hřiště pravý obránce Hoogland, ale ve druhé půli zase úřadoval favorit.

Rozhodl v rozmezí dvou minut. Vedení Realu vrátil Ronaldo, byl to už jeho 13. gól v této sezoně Ligy mistrů. K dorovnání rekordu Lionela Messiho z Barcelony mu schází už jen jeden zásah. V posledních 25 utkáních elitní evropské soutěže nastřílel portugalský kanonýr už 32 branek!

On i celý Real potvrdili před víkendovým nedělním soubojem s Barcelonou vynikající formu. Neprohráli už 31 zápasů v řadě a v Lize mistrů dokázali skórovat rekordně 33krát za sebou.

Real Madrid - Schalke 04 3:1 (1:1)

Branky: 21. a 74. Ronaldo, 75. Morata - 31. Hoogland. Rozhodčí: Karasev - Golubjov, Averjanov (všichni Rus.). ŽK: Illarramendi - K. Papadopulos. Diváci: 65.148. První zápas: 6:1, postoupil Real.

Real: Casillas - Nacho, Varane, Ramos (70. Carvajal), Coentrao - Isco, Alonso (46. Casemiro), Illarramendi - Jesé (8. Bale), Morata, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Schalke: Fährmann - Hoogland, Höwedes (59. K. Papadopulos), Matip, Kolašinac - Obasi, Ayhan (81. Annan), Mayer, Neustädter, Draxler - Huntelaar (46. Szalai). Trenér: Keller.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...