Chelsea otočila šlágr s Liverpoolem, druhou příčku drží Southampton

Petr Čech

15:57
LIVERPOOL/PRAHA - otbalisté Chelsea otočili zápas s Liverpoolem a po výhře 2:1 zůstávají v anglické lize dál jako jediný tým bez porážky. Londýnský klub, jehož brankář Petr Čech strávil duel na lavičce, díky devátému vítězství z jedenácti kol vede tabulku o čtyři body před Southamptonem, který zdolal 2:0 Leicester.

Kanonýr Chelsea Diego Costa se pokouší v zápase proti Liverpoolu o nůžky. foto: Reuters

Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers v úterý v Lize mistrů proti Realu Madrid (0:1) šetřil některé opory a jeho tým do dnešního šlágru vstoupil výborně. Před domácími fanoušky ho poslal v deváté minutě do vedení z dálky svým premiérovým gólem za Liverpool Emre Can, jehož střelu za brankáře Thibauta Courtoise tečoval ramenem obránce Gary Cahill.

Anglický stoper ale vzápětí svou chybu napravil, po rohu Cesca Fábregase protlačil míč za čáru. Jeho vyrovnání potvrdila až technologie hlídající brankovou čáru. Skóre ve prospěch „Blues“ zvrátil v 67. minutě po průniku Césara Azpilicuety kanonýr Diego Costa, který se trefil podesáté v sezoně a dostihl v čele tabulky střelců Sergia Agüera z Manchesteru City.

Trápící se Manchester United odvrátil hrozbu čtvrté bodové ztráty v řadě až v 67. minutě. Střelou zpoza pokutového území rozhodl jedinou brankou utkání s Crystalem Palace španělský záložník Juan Mata čtyři minuty poté, co přišel jako střídající hráč na hřiště.

Ještě o devět minut déle čekal na gól Southampton, který ale naopak počtvrté za sebou vyhrál a počtvrté bez inkasované branky. Zásahy v 75. a 80. minutě zařídil jeho vítězství 2:0 Shane Long. Překvapení ročníku Southampton zůstává o čtyři body druhý za Chelsea.