Čtvrtfinále LM: Chelsea padla v Paříži, Real přehrál Dortmund

Petr Čech

23:03
PRAHA - Po úvodních čtvrtfinále Ligy mistrů má k postupu nejblíž Real Madrid, který na svém stadionu porazil Dortmund 3:0. Jen o trochu hůř si vedli fotbalisté Paris St. Germain, již přehráli Chelsea s Petrem Čechem v bráně 3:1.

Skvělá práce! Fotbalisté PSG slaví vítězství nad Chelsea. foto: Reuters

Odvety se hrají příští úterý. Chelsea potřebuje k účasti v semifinále nejlépe vítězství 2:0. Pokud inkasuje i doma, bude mít velký problém. Dortmund musí dát minimálně tři góly.

Zápasy Bayernu Mnichov s Manchesterem United a Atlétika Madrid sBarcelonou, jejichž první duely skončily remízami 1:1, přijdou na řadu ve středu.

Paris St. Germain - Chelsea 3:1 (1:1)

Uplynula hodina hry, když domácí Ezquiel Lavezzi rozehrál přímý kop z levé strany. Odcentroval tak šikovně, že z protihráče Davida Luize udělal nešťastníka. Záložník Chelsea byl v tak složité pozici, že napálil míč za záda parťáka Čecha.

Tak Pařížané rozhodli souboj s londýnským soupeřem. A v nastaveném čase přidali ještě jeden gól. Náhradník Javier Pastore prokličkoval s míčem ze strany až před Čecha a vystřelil k bližší tyči, u níž český gólman nestihl zasáhnout.

Zlatan Ibrahimovic a spol. také lépe začali. Čech musel lovit balón ze své sítě hned po třech minutách, protože stoper Terry odvrátil centr jen k domácímu hrdinovi Lavezzimu a ten zakončil pohotově pod břevno.

Jediný zásah Chelsea přišel v 27. minutě z penalty, kterou rozhdočí nařídil za faul Thiaga Silvy na Oscara. Pokutový kop s přehledem proměnil Eden Hazard. Vyrovnání hosty nabudilo, jenže během poslední půlhodiny se ujali vlády nad zápasem hráči PSG.

Chelsea je po Liverpoolu jejich druhým anglickým skalpem. V Parku Princů prohráli jen jediné z posledních 39 utkání. Chelsea utrpěla po neúspěchu v lize druhou porážku v řadě.

Branky: 4. Lavezzi, 61. vlastní Luiz, 90.+3 Pastore - 27. Hazard z pen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Alex, Motta, Cavani - Ramires, Willian, Luiz. Diváci: 45.517.

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Silva, Maxwell - Verratti (75. Cabaye), Motta, Matuidi - Cavani, Ibrahimovic (69. Lucas), Lavezzi (84. Pastore). Trenér: Blanc.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Luiz - Willian, Oscar (72. Lampard), Hazard - Schürrle (59. Torres). Trenér: Mourinho.

Real Madrid - Borussia Dortmund 3:0 (2:0)

Že se Realu poslední dobou moc nedaří v domácí soutěži? Liga mistrů je úplně jiný příběh...

Španělský obr je na nejlepší cestě k tomu, aby Dortmundu oplatil loňské vyřazení v semifinále. Do odvety na hřišti Borussie, které chybělo několik zraněných opor plus potrestaný kanonýr Lewandowski, půjde s komfortním náskokem.

Pracovat na něm začal už ve třetí minutě. Benzema přihrál z pravé strany Carvajalovi, jenž posunul míč Garethu Baleovi a ten se postaral o ideální začátek utkání.

Domácí se radovali znovu po necelé půlhodině, když Isco ukázal, že by se nerad vracel na lavičku. Z hranice pokutového území vyslal přesnou přízemní střelu, na kterou gólman Weidenfeller neměl šanci dosáhnout.

Real mohl jít o přestávky do šatny s ještě větším náskokem, přímé kopy Ronalda a Balea se ovšem jen tak tak neujaly. Cristiano Ronaldo se ale přesto dočkal.

V 57. minutě si naběhl do šestnáctky na Modričovu přihrávku a zblízka vstřelil svůj 14. gól v tomto ročníku Ligy mistrů, čímž vyrovnal rekord svého velkého konkurenta Lionela Messiho z Barcelony. V posledních 44 zápasech za klub a reprezentaci nasázela portugalská hvězda 54 branek!

Pár minut nato měl na kopačce snížení dortmundský Mchitarjan, ale na poslední chvíli zachránil situaci Pepe. I díky jeho zákroku má Real Madrid slibně nakročeno za čtvrtým postupem do semifinále za sebou.

Branky: 3. Bale, 27. Isco, 57. Ronaldo. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Burt (všichni Angl.). ŽK: Reus, Kehl, Grosskreutz (všichni Dortmund). Diváci: 75.000.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Modrič, Xabi Alonso, Isco (72. Illarramendi) - Bale, Benzema (75. Morata), Ronaldo (80. Casemiro). Trenér: Ancelotti.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (67. Schieber), Hummels, Papastathopulos, Durm - Grosskreutz, Kehl (74. Jojič), Mchitarjan (64. Hofmann), Sahin, Reus - Aubameyang. Trenér: Klopp.