Chelsea deklasovala Bolton. Zazářil Lampard

16:32aktualizováno  19:30
Fotbalisté Chelsea vyhráli v anglické lize na hřišti posledního Boltonu jasně 5:1 a prodloužili jeho sérii bez bodového zisku na šest zápasů. Záložník Frank Lampard oslavil hattrickem svůj jubilejní 350. ligový start za "Blues". Ti se po sedmém kole udrželi na třetím místě tabulky s tříbodovou ztrátou na oba manchesterské kluby. Arsenal podlehl v severolondýnském derby Tottenhamu 1:2.

Chelsea (Lampard) foto: Reuters

Chelsea s reprezentačním brankářem Petrem Čechem na stadionu Reebok od začátku dominovala a už v první půlhodině nasázela odevzdaným domácím čtyři branky. Dvakrát se trefili Lampard a útočník Daniel Sturridge, který v druhé části minulé sezony hostoval právě u Wanderers.

Boltonu se povedl nástup do druhého poločasu a už po minutě snížil ze standardní situace hlavičkující belgický stoper Dedryck Boyata. Další střelu už Čech za záda nepustil a v 59. minutě uzavřel skóre Lampard.

Bolton 1-5 Chelsea

Třiatřicetiletý hráč tak dal jasnou odpověď trenérovi Andrému Villasovi-Boasovi ohledně své nejisté pozice v základní sestavě londýnského mužstva.

Arsenal v Premier League znovu zklamal a v součtu s minulou sezonou nevyhrál na soupeřově půdě poosmé v řadě. "Kanonýři", za které dnes nenastoupil reprezentační kapitán Tomáš Rosický, se propadli na patnáctou příčku jen s dvoubodovým náskokem na sestupové pásmo.

Aktivnější Tottenham poslal na stadionu White Hart Lane do vedení pět minut před přestávkou Nizozemec Rafael van der Vaart. Arsenal sice zásluhou Aarona Ramseyho vyrovnal už po šesti minutách druhého poločasu, ale čtvrtou ligovou výhru "Kohoutů" za sebou zařídil v 73. minutě dalekonosnou ranou k tyči krajní bek Kyle Walker. Hosty od většího debaklu uchránil pouze výborný polský brankář Wojciech Szczesny.

První výhry v Premier League se dočkal Fulham, který se Zdeňkem Grygerou na kraji obrany doma deklasoval v západolondýnském derby nováčka Queens Park Rangers 6:0. Svěřenci trenéra Martina Jola dnes vstřelili více branek než v předchozích šesti ligových zápasech dohromady.

Třikrát se na stadionu Craven Cottage prosadil útočník Andrew Johnson, který navázal na dvě trefy ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy proti Odense. Ani na lavičce neslavil premiérový domácí triumf záložník Marcel Gecov.

Nedělní výsledky anglické Premier League - 7. kolo

Bolton - Chelsea 1:5 (46. Boyata - 15., 27. a 59. Lampard, 2. a 25. Sturridge), Fulham - QPR 6:0 (2., 38. a 59. Johnson, 20. Murphy z pen., 65. Dempsey, 74. Zamora), Swansea - Stoke 2:0 (9. Sinclair z pen., 85. Graham), Tottenham - Arsenal 2:1 (40. Van der Vaart, 73. Walker - 51. Ramsey).