Chelsea deklasovala Aston Villu 7:1, čtyři góly dal Lampard

18:54
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea v anglické lize deklasovali i díky čtyřem gólům Franka Lamparda doma Aston Villu 7:1 a vrátili se do čela tabulky, kterou vedou o dva body před Manchesterem United. Úřadující mistr má však k dobru večerní zápas s Boltonem. První příčka se naopak vzdálila Arsenalu po remíze 1:1 v Birminghamu.

Frank Lampard foto: Reuters

Lampard byl hlavní postavou utkání na Stamford Bridge. Jednatřicetiletý záložník vstřelil dvě branky ze hry, dvakrát proměnil pokutový kop a výrazně pomohl Chelsea k vysoké výhře i bez zraněného nejlepšího střelce týmu Drogby. Svou střeleckou bilanci v barvách londýnského celku vylepšil už na 151 gólů. V klubové historii jsou před ním už jen Kerry Dixon a Bobby Tambling.

Vedle Lamparda, jenž v této sezoně Premier League zaznamenal už 17 branek, se dvakrát prosadil i Francouz Malouda a jednou střídající Kalou.

Birminghamský celek, který v říjnovém domácím utkání porazil Chelsea 2:1, prohrál v lize v kalendářním roce 2010 úplně poprvé. Petra Čecha v brance vítězného týmu překonal jen John Carew, jenž v 29. minutě vyrovnal na 1:1.

Po sérii šesti ligových výher zaváhal Arsenal, který neudržel těsné vedení a v nastaveném čase inkasoval. Hosté se dlouho nemohli prosadit. Do vedení je poslal až v 81. minutě francouzský záložník Nasri, který vystřídal Tomáše Rosického. Domácí ligovou sérii neporazitelnosti ale prodloužil na dvanáct zápasů střídající veterán Phillips, jenž vyrovnal po chybě brankáře Almunii .

Tottenham zvítězil na hřišti posledního Portsmouthu 2:0 a po páté ligové výhře za sebou si upevnil čtvrtou pozici. Obě branky zaznamenali bývalí hráči "Pompeys" Crouch a Kranjčar.