Chelsea bez Čecha porazila Norwich, ale přišla o Drogbu

18:40aktualizováno  20:59
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea bez zraněného reprezentačního brankáře Petra Čecha ve 3. kole anglické ligy porazili nováčka Norwich na svém hřišti 3:1. Utkání nedohrál útočník Dider Drogba, který po střetu s hostujícím brankářem upadl do bezvědomí a musel být odnesen na nosítkách s kyslíkovou maskou.

Chelsea - Norwich (Lampard slaví gól). foto: Reuters

Svěřenci trenéra Andrého Villase-Boase začali výborně a už v šesté minutě se dostali do vedení po povedené střele portugalského krajního beka Josého Bosingwy. Outsider však v Londýně předvedl nebojácný výkon a v 63. minutě vyrovnal. Chybu gólmana Henrique Hilária potrestal útočník Grant Holt.

ZRANĚNÍ KANONÝRA CHELSEA

Krátce poté na stadionu Stamford Bridge všem zatrnulo. Brankář Norwiche John Ruddy ve vzdušném souboji tvrdě zasáhl do hlavy Drogbu, který se bezvládně skácel na trávník a musel být dlouho ošetřován. Deset minut před koncem Ruddy v pokutovém území fauloval pronikajícího Brazilce Ramirese a rozhodčí ho okamžitě vyloučil.

Náhradníka Declana Rudda z následné penalty překonal Frank Lampard a vrátil "Blues" vedení. Pojistku v podobě třetí branky přidala v jedenácté minutě nastavení debutující ofenzivní posila z Valencie Juan Mata. Premiérový start za Chelsea si připsal i další útočník Romelu Lukaku z Anderlechtu.

Liverpool doma porazil Bolton 3:1 a podesáté za sebou nad ním v Premier League zvítězil. První soutěžní branky za "Reds" vstřelili na Anfield Road letní posily do zálohy Jordan Henderson a Charlie Adam, jednou se prosadil i střídající slovenský obránce Martin Škrtel. Za Bolton až v nastavení snížil třetím gólem v sezoně chorvatský útočník Ivan Klasnič.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo

Aston Villa - Wolverhampton 0:0, Wigan - QPR 2:0 (41. a 66. Di Santo), Blackburn - Everton 0:1 (90.+2 Arteta z pen), Chelsea - Norwich 3:1 (6. Bosingwa, 82. Lampard z pen., 90.+11 Mata - 63. Holt), Swansea - Sunderland 0:0, Liverpool - Bolton 3:1 (15. Henderson, 52. Škrtel, 53. Adam - 90.+2 Klasnič).