Chelsea a Arsenal bez Čechů vypadly z poháru

23:08
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea a Arsenalu bez českých hvězd vypadli ve čtvrtfinále Ligového poháru. Chelsea prohrála bez odpočívajícího gólmana Petra Čecha s Liverpoolem 0:2, na úkor finalisty minulého ročníku Arsenalu, jemuž chyběl záložník Tomáš Rosický, postoupil Manchester City.

Liverpool foto: Reuters

Čtvrtfinále Ligového poháru

Chelsea - Liverpool 0:2 (0:0), Cardiff - Blackburn 2:0 (1:0), Arsenal - Manchester City 0:1 (0:0).

Čechův náhradník Ross Turnbull sice chytil v prvním poločase Carrollovi penaltu, jenže ani to Chelsea nepomohlo. Po změně stran zařídili Liverpoolu postup svými góly Maxi Rodríguez a Kelly.

Čech po dohodě s trenérem Villasem-Boasem do čtvrtfinále nenastoupil a šetřil se kvůli náročnému programu Chelsea. "Domluvili jsme se takhle už dříve. V sobotu v Newcastlu bych se měl vrátit do branky," uvedl na svém webu.

Dlouho bezbrankový stav utkání Arsenalu s Manchesterem City zlomil v 83. minutě argentinský útočník Agüero. Do semifinále postoupil také druholigový Cardiff po výhře 2:0 nad Blackburnem. Zápas Manchester United - Crystal Palace je na programu ve středu.