Čeští skokani byli v úvodním závodu družstev osmí

19:06
KUUSAMO - Čeští skokani na lyžích obsadili v Kuusamu v prvním závodu družstev v nové sezoně osmé místo. Zvítězilo kvarteto Německa, jež ve Světovém poháru triumfovalo po bezmála třech letech.

Jan Matura foto: Reuters

Výsledky

1. Německo (Wellinger, Neumayer, Freitag, Freund) 1104,1 b., 2. Rakousko (Loitzl, Fettner, Schlierenzauer, Morgenstern) 1098,8, 3. Slovinsko (Kranjec, Tepeš, Hvala, Prevc) 1064,4, 4. Norsko 1048,8, 5. Japonsko 1015,4, 6. Rusko 938,9, 7. Finsko 895,6, 8. ČR (JANDA, KOUDELKA, MATURA, HLAVA) 864,3.

České družstvo ve složení Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura a Lukáš Hlava prošlo jako poslední osmé do druhého kola a stejná pozice mu patřila na konci. Na sedmé Finsko ztratili svěřenci trenéra Davida Jiroutka více než 30 bodů. Nejdelší české skoky v obou kolech (128 a 123 m) předvedl Hlava.

Němečtí skokani porazili o 5,3 bodu rivaly z Rakouska a triumfovali v závodu družstev v SP poprvé od Willingenu v únoru 2010. Na třetím místě skončilo Slovinsko, jež neudrželo své překvapivé vedení po prvním kole.

V sobotu v Kuusamu skáčou jednotlivci, do závodu se kvalifikovali Hlava, Janda a Koudelka.