Čeští hokejbalisté zdolali ve čtvrtfinále MS po bitvě Indii 3:1

21:33
PARDUBICE - Čeští hokejbalisté zdolali ve čtvrtfinále domácího mistrovství světa v Pardubicích po dramatické bitvě Indii 3:1. V pátek od 21:15 čeká tým trenéra Drahomíra Kadlece souboj o postup do finále proti obhájcům titulu Slovákům. Češi sice od 41. minuty po gólu Paula Chimy prohrávali, ale za 54 sekund vyrovnal Tomáš Wróbel a za dalších devět rozhodl Jan Bílý, který pak ještě v závěru při power play dovršil výsledek.

Utkání čtvrtfinále mužů Mistrovství světa v hokejbalu: ČR - Indie, 8. června v Pardubicích. Zleva Jakpal Sandhu z Indie a Martin Kruček z ČR. foto: ČTK

Český tým měl sice od začátku navrch, ale dlouho ztroskotával na brankáři Toorovi. Na přelomu druhé a třetí třetiny se Indové ubránili i při velkém tlaku při dvouminutovém oslabení tří proti pěti a s přibývajícími minutami byli stále nebezpečnější. Ve 41. minutě se po Chimově dorážce dočkali i vedení.

Následně ale Češi vyrovnali z přesilovky. Thoor nezachytil po předchozí vyražené střele balónek ve vzduchu a Wróbel jej poslal do odkryté branky. Thoor se podepsal i pod druhý gól. Po nahození hned po vhazování míček špatně odvrátil hokejkou a zpoza branky jej překvapil Bílý. Pak ještě trefil Pospíšil tyč a šest vteřin před koncem skóroval do prázdné branky Bílý.

Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Řecko, které překvapivě porazilo vítěze skupiny A2 Spojené státy americké 4:3 v prodloužení, s lepším z duelu mezi Kanadou a Švýcarskem.