Čeští hokejbalisté remizovali na MS s Kanadou 2:2

20:30aktualizováno  21:07
BRATISLAVA - Čeští hokejbalisté remizovali ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa v Bratislavě s Kanadou 2:2 a s třemi body jsou druzí o skóre za Finskem a před svým dnešním soupeřem. Češi proti spolufavoritovi turnaje dvakrát vedli, ale náskok neudrželi. V dalším duelu narazí svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece ve středu od 20:30 na Finsko.

Čeští hokejbalisté. foto: Archiv ČMSHB

První velkou šanci měl při přesilovce Kanaďan Ryan. Ovšem to byli Češi, kdo v desáté minutě ze své početní výhody vytěžili vedoucí branku, když nejdříve neuspěl Tyburec, ale přesně s koncem Mustova trestu se trefil od modré čáry Rejthar.

V závěru první třetiny český výběr vsítil druhý gól, který ovšem nebyl uznán. Podle sudích padl až po siréně. "Myslím si, že ten gól zbylý průběh zápasu neovlivnil. Na druhou stranu by se nám možná povedlo dát na 3:1 a to bychom asi udrželi," doplnil pro hokejbal.cz hrdina zápasu český brankář Heczko.

Vyrovnáno mohlo být v 21. minutě, kdy po střele Stinzianiho pomohla Heczkovi horní tyč.

Za čtyři minuty už český gólman inkasoval, když jej překonal blafákem Giustini. V závěru druhé třetiny měl možnost Petr Chmel a se závěrem dostal míček do kanadské branky Bílý, ale gólu docílil až po vypršení třicáté minuty.

Češi se ale přece jen dočkali v 32. minutě. První možnost ještě nevyužil Kejř, ale po vyhraném vhazování prostřelil brankáře Di Gironima Hrabica. Za čtyři minuty ale odpověděl Ryan a rozhodl tak o dělbě bodů mezi úřadujícími mistry a pětinásobnými šampiony z Kanady. "Dokázali jsme si, že se můžeme měřit i s těmi nejlepšími a mohli bychom zde hrát důstojnou roli. Remíza proti Kanadě se určitě počítá," uvedl po zápase autor první české branky Rejthar.

"Musíme kluky pochválit za enormní bojovnost a nasazení hodné reprezentaci. Byli jsme o gól lepším týmem, ale musíme brát i remízu," doplnil asistent trenéra Rostislav Kurfürst.

Mistrovství světa v hokejbalu v Bratislavě:

Skupina A: Česká republika - Kanada 2:2 (1:0, 0:1, 1:1) Branky a nahrávky: 10. Rejthar (Topolánek), 32. Hrabica (Kubeš) - 25. Giustini (Stinziani, Biagio), 36. Ryan (Hannan). Rozhodčí: Grewall (Ind.), Soraperra (It.). Vyloučení: 5:2. Bez využití.

Česká republika: Hezcko - Pospíšil, Tyburec - Rejthar, Příhoda - Růžička, Honický - Hrabica, M. Chmel - Bacovský, Novák, Wróbel - Kruček, Trčka, Topolánek - Hudeček, Kejř, Roušal - P. Chmel, Bílý, Kubeš.