Čeští gólmani Pavelec a Neuvirth byli hvězdami zápasů NHL

7:07aktualizováno  10:26
NEW YORK - Český brankář Ondřej Pavelec dovedl v úterním utkání NHL Winnipeg k výhře 2:1 na ledě Caroliny a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Kladenský odchovanec kryl 28 střel a inkasoval pouze na začátku třetí třetiny vyrovnávací gól z hole Rileyho Nashe. U úvodní branky utkání si připsal asistenci Michael Frolík, jehož střelu dorazil Andrew Ladd. Zápas rozhodl v 59. minutě Chris Thorburn.

Ondřej Pavelec oslavil stý vyhraný zápas v NHL. foto: ČTK

"Nejdůležitějším okamžikem bylo, že jsme dokázali ubránit ve druhé třetině jejich přesilovku pět na tři. Zblokovali jsme v ní všechno. Pochvalu si zaslouží zejména (Adam) Pardy, který skvěle srazil střelu (Alexandra) Sjomina. To nám dnes pomohlo vyhrát," uvedl Pavelec, jenž si připsal sedmé vítězství z devíti startů pod vedením kouče Paula Mauriceho.

A právě pro nového trenéra, který Jets převzal v polovině ledna, celý tým hrál. Maurice stál na lavičce Caroliny v 920 zápasech, v roce 2002 se s ní dostal až do finále Stanley Cupu, ale před více než dvěma lety byl vyhozen. "Všichni známe jeho minulost a co znamenal pro organizaci Hurricanes. Moc jsme tu proto pro něho chtěli získat oba body," řekl autor vítězné branky Thorburn.

Sestřih z utkání Carolina - Winnipeg

Stejné ocenění jako Pavelec dostal v úterý i Michal Neuvirth. Gólman Washingtonu pustil rovněž jenom jeden gól, ale v útoku byli jeho spoluhráči bezzubí, a tak s New Yorkem Islanders prohráli doma 0:1. Bezbrankový stav zlomil v úvodu závěrečné třetiny Andrew MacDonald.

Capitals byli v ofenzivě neškodní a na brankáře Jevgenije Nabokova vyslali jen 22 střel. Přitom v předchozím zápase nasázeli Detroitu šest branek. "Je to těžké vysvětlit. Nemůžeme jeden zápas odehrát skvěle a v dalším být vybití. Musíme rychle přijít na to, jak podávat kvalitní vyrovnané výkony, protože do konce základní části už zbývá jen 25 zápasů. A to bude sprint," uvedl útočník Martin Erat, který byl v úterý dodatečně nominován do českého olympijského výběru za zraněného Vladimíra Sobotku.

Sestřih z utkání Washington - NY Islanders

Milan Michálek ukončil třináct utkání dlouhý gólový půst a osmou brankou v sezoně pomohl Ottawě na ledě St. Louis k výhře 5:4 po samostatných nájezdech. Přitom kanadský tým po dvou třetinách prohrával 1:3, ale v rozmezí 46. a 49. minuty i díky Michálkovi skóre otočil. Český reprezentační útočník, jenž od zveřejnění olympijské nominace do Soči zaznamenal jen tři asistence, nastartoval obrat týmu, když zakončil střelou do odkryté branky povedenou souhru celé formace. Rozstřel, v němž Michálek neuspěl, rozhodl v pátém kole Kyle Turris.

Do statistik se zapsal i David Krejčí. Český útočník připravil první gól Bostonu, který na svém ledě zdolal Vancouver 3:1. Jednu asistenci zaznamenal v úterních zápasech NHL i Radko Gudas, porážku Tampy Bay v Minnesotě 1:2 ale neodvrátil.

Sestřih z utkání Boston - Vancouver

Hokejisté New Yorku Rangers si v domácím prostředí poradili jednoznačně s Coloradem 5:1. Zápas se nevydařil zejména řadě ve složení McGinn, Duchene, O'Reilly, která byla u všech inkasovaných branek. Ve dvou případech byl s nimi na ledě i Jan Hejda, který se chybným rozhodnutím přičinil o úvodní gól zápasu. Český obránce propadl na útočné čáře a brejk dvou na jednoho zakončil Ryan Callahan, který dal v utkání dvě branky a stal se první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL

Boston - Vancouver 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 6. Lucic (Krejčí), 28. Iginla, 38. Paille - 32. Diaz. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.565.

NY Rangers - Colorado 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 15. a 18. Callahan, 28. Stralman, 42. Brassard, 59. B. Richards - 27. Landeskog. Střely na branku: 43:28. Diváci: 18.006.

Carolina - Winnipeg 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Nash - 33. Ladd (Frolík), 59. Thorburn. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procenta. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.033.

Montreal - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 37. Bourque, 60. Desharnais. Střely na branku: 27:27. Diváci: 21.273.

Florida - Toronto 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 22. Gilbert, 46. Winchester, 54. Matthias, 58. Goc - 50. Clarkson. Střely na branku: 48:21. Diváci: 15.583.

Washington - NY Islanders 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 43. MacDonald. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,43 procenta. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.506.

St. Louis - Ottawa 4:5sn (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0)

Branky: 15. Morrow, 36. Oshie, 40. Backes, 52. Leopold - 48. a rozhodující sam. nájezd Turris, 35. Karlsson, 46. M. Michálek, 49. Spezza. Střely na branku: 50:31. Diváci: 14.758.

Minnesota - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 17. Niederreiter, 41. Heatley - 54. Filppula (Gudas). Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.454.

Phoenix - Dallas 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 30. Vermette - 33. Horcoff, 44. Roussel, 60. Garbutt. Střely na branku: 28:40. Diváci: 12.257.