Čeští futsalisté otočili na ME ztracený zápas s Maďary a postoupili

22:29
Budapešť - Čeští futsalisté na mistrovství Evropy otočili zápas s Maďarskem z 0:4 na 6:5 a v nebývale dramatické koncovce si vybojovali postup ze skupiny.
Futsal - ilustrační foto

Futsal - ilustrační foto foto: Reprofoto

První branku vstřelili patnáct minut před koncem a postup vydřeli gólem Kopeckého devatenáct vteřin před vypršením času.

Mistrovství Evropy ve futsalu v Maďarsku:

Skupina A (Budapešť):
Česká republika - Maďarsko 6:5 (0:2)
Branky: 35. a 39. Dlouhý, 26. Rešetár, 33. Belej, 38. Frič, 40. Kopecký - 6. a 25. Dróth, 11. a 25. Lódi, 40. Gyurcsányi. Rozhodčí: Kammerer (Něm.), Sierra (Šp.). Diváci: 7500.

Sestava ČR: Meller - Kopecký, Rešetár, Frič, Dlouhý - Janovský, Polášek, Blažej, Belej - Havel, Sláma.

Češi před rekordní návštěvou v historii šampionátů 7500 diváků nezvládli začátek, ani nasazení zkušeného Dlouhého nepomohlo. Domácí s vyprodanou halou v zádech začali ve velkém tempu a už v prvních dvou minutách si vytvořili celou řadu slibných šancí. Nápor potvrdili rychlou brankou, a přestože se s přibývajícím časem začalo více nebezpečných akcí rodit na druhé straně hřiště, v 10. minutě přišel druhý úder Maďarů.

Český tým působil staticky, místo zvýšení důrazu a kombinace se hráči snažili o střelbu z větší vzdálenosti, která byla hodně nepřesná, nebo se předvedl gólman Balázs.

Střelecká smršť se snesla na domácí branku až v úvodu druhého poločasu, kdy Češi nasadili k větší agresivitě a vytvořili si celou řadu možností, jenže pak z prvního protiútoku soupeř vstřelil třetí gól, přidal čtvrtý a zdálo se, že o postupujícím je rozhodnuto.

Jenže trenér Tomáš Neumann pak vsadil na obrovské riziko a jeho tým v power-play ožil, s příchodem závěrečné čtvrthodiny začal střílet gól za gólem a ujal se vedení 5:4. Navíc gólman Meller při výkopu nastřelil břevno opuštěné branky soupeře. Soupeř pak sice vyrovnal, ovšem Kopecký nakonec přetáhl gólem na 6:5 radost na českou stranu.