Fotbalisté pod Vrbou opět nevyhráli. Po dvou remízách padli s Rakouskem

22:22
OLOMOUC - Čeští fotbalisté ani ve třetím utkání pod vedením trenéra Pavla Vrby nezvítězili. Po dvou remízách 2:2 s Norskem a Finskem dnes v Olomouci prohráli přípravný duel s Rakouskem 1:2. Češi sice měli převahu, ale prohrávali gólem Sabitzera.

Obránce Procházka v přípravě s Rakouskem. foto: MAFRA - Tomáš Frait

Rozhodující ránu utrpěl takřka čistý výběr české ligy osmnáct minut před koncem. A dost smolně - náhradník Julian Baumgartlinger se dostal k míči před šestnáctkou se štěstím, jeho první střela byla sražená, ale ta druhá už zaplula k tyči.

ON-LINE SLEDUJTE ZDE

Zatímco na první trefu hostů zvládli Češi v prvním poločase odpovědět, druhý gól navzdory své převaze po většinu zápasu nepřidali. S Rakouskem tak prohráli poprvé po osmnácti letech.

Tři minuty před koncem první půle sklepl Hušbauer míč před šestnáctku Hořavovi a ten se na stadionu, který mu býval před přestupem do Plzně domovem, krásně předvedl - z kroku vystřelil přesně do horního růžku!

Čeští reprezentanti tak zareagovali na gól, který dostali ve 34. minutě. Rakušané si rychle vyměnili míč a Arnautovič ho předložil pár metrů před bránu útočníkovi Marcelu Sabitzerovi, jenž poslal míč za záda brankáře Marka Štěcha.

Český brankář Marek Štěch se raduje z vyrovnávacího gólu proti Rakousku.

Český reprezentant Matěj Vydra z (vlevo) a brankář Robert Almer z Rakouska.

Čerstvá posila Sparty si připsala vůbec první reprezentační start, a hned v základní sestavě. Kromě něj poslal kouč Vrba na hřiště dalších šest opor letenského klubu, dále tři hráče Plzně a jen jednoho krajánka - útočníka Matěje Vydru.

Jeden z Plzeňských - levý obránce David Limberský - nasadil poprvé v národním týmu kapitánskou pásku. A tým si pod jeho "velením" vedl celkem dobře, měl převahu v držení míče i střelbě.

Jenže zápas ubíhal dlouho bez větší šance. Až po 24 minutách si Sabitzer zpracoval ve vápně těžký centr, obhodil si balón kolem Procházky a s jeho tečí poslal míč k tyči, u níž se blýskl pěkným zákrokem Štěch.

Jeho protějšek Robert Almer naopak nepůsobil jistým dojmem. Důkazem byla nepříliš razantní střela Limberského slabší pravačkou, s níž měl rakouský gólman nečekané potíže. Ty mu předtím nadělal nepřesnou malou domů také stoper Pogatetz.

Česká reprezentace se připravuje na zářijový začátek kvalifikace o mistrovství Evropy. Jako první ji čeká Nizozemsko, ještě předtím však sehraje ještě jeden přípravný duel - se Spojenými státy.

Přípravné fotbalové utkání v Olomouci:

• Česko - Rakousko 1:2 (1:1) Branky: 42. Hořava - 34. Sabitzer, 72. Baumgartlinger. Rozhodčí: Van Boekel - Boonman, Van de Ven (všichni Niz.). Diváci: 10.653.

Sestava Česka: Štěch - Kadeřábek, Procházka, Holek, Limberský (73. Fleišman) - Vácha, Hořava (46. Kolář) - Dočkal (63. Petržela), Hušbauer (88. Hejda), Krejčí (73. Kopic) - Vydra (73. Tecl). Trenér: Vrba.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...